Alexa
Medya Siyaset

Saadet ve İyi Parti görüşmesinde neler konuşuldu?

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, erken seçim kararının ardından yoğun bir gündemle siyasi partileri ziyaret ediyor. Karamollaoğlu, dün CHP ve HÜDA PAR’ı ziyaret etmişti. Bugün de İYİ Parti ‘ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Görüşme basına kapalı gerçekleşirken, çıkışta gazetecilere ortak açıklama yapıldı. Karamollaoğlu, “Ümit ediyorum ki ben bu görüşmelerimiz devam edecek” dedi.

Saadet ve İyi Parti görüşmesinde neler konuşuldu?

Siyasetin nabzı bugünlerde çok hızlı atıyor. “Cumhur ittifakı” partilerinin aldığı erken seçim kararının ardından muhalefet partileri görüşme üzerine görüşme, hamle üzerine hamle yapıyor. Seçim havası oluştuğu günden beri siyasette Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu rüzgarı esiyor.


Karamollaoğlu’nun ziyaret trafiği çok yoğun. Dün CHP ve HÜDA PAR’ı ziyarete den Karamollaoğlu, bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Yarın da Abdullah Gül’le bir görüşme yapılacağı belirtildi.

SAMİMİ BİR ORTAMDA ÜLKE MESELELERİ KONUŞULDU

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün saat 10.30’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelen Temel Karamollaoğlu’nu İYİ Partililer alkışlarla karşıladı. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Akşener ve Karamollaoğlu basın mensuplarının karşısına geçti. İlk olarak konuşan Akşener, “İYİ parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz” dedi. Karamollaoğlu ise, “Türkiye meseleleri ve dünyayı çok samimi bir şekilde görüştük. Detaylarda belki bir takım farklı yaklaşımlar olabilir ama ümit ediyorum ki ben bu görüşmelerimiz devam edecek” açıklamasını yaptı.

“TUZAK VE HİLE KOVMA MASASI KURACAĞIZ”

Karamollaoğlu ile yapılan görüşmeyi değerlendiren Akşener, “Son gelişmeleri değerlendirdik. Bugün İYİ partinin bizlerin önüne kurulan tuzakların aşılmasında sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkıları yakinen biliyoruz. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İYİ Parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye değerlendirmesi yaptık. Görüşmelerimiz sürecek” dedi.

“TEKRAR GÖRÜŞMEMİZ HAFTA SONUNA DOĞRU”

Akşener’in ardından söz alan Saadet lideri Karamollaoğlu ise, “Şimdi inşallah seçime gidiliyor. Türkiye meseleleri ve dünyayı çok samimi bir şekilde görüştük. Detaylarda belki bir takım farklı yaklaşımlar olabilir ama ümit ediyorum ki ben bu görüşmelerimiz devam edecek. Seçimlerde iyi bir netice alacağız. Türkiye’mizin geleceği bu seçimlerle belirlenecek. Allah yardımcımız olsun. Bu dönemde elbette ittifaklara ihtiyacımız var. Biz bunu bir kutuplaşma, kamplaşma olarak görmüyoruz. Bu akşam İstanbul’da Erbakan Ödülleri akşamı olacak. Oraya katılacağım. İnşallah kendileriyle tekrar görüşmemiz hafta sonuna doğru vuku bulur. Gelişmeleri son kertede neticelendirmeye çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: Milli Gazete

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ