Alexa
Medya Siyaset

Seçilmiş İBB Başkanı İmamoğlu’nun Yerine Atanan İsim Belli Oldu

Seçilmiş İBB Başkanı İmamoğlu’nun Yerine Atanan İsim Belli Oldu

YSK’nın almış olduğu skandal bir kararla mazbatası iptal edilen seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerine 23 Haziran 2019’da yapılacak seçime kadar atama yapıldı.Geçici İBB Başkanı Vali Ali Yelikaya oldu.

ERDOĞAN :İSTANBUL’DA SÜRECİ ALİ YERLİKAYA GÖTÜRECEK

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısının ardından kuliste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tekrar edilmesine karar verilen İstanbul seçimleri ile ilgili Erdoğan “Adayımız belli Binali Yıldırım bey” dedi. Erdoğan, ‘yeni bir çözüm süreci’ tartışmalarına ilişkin ise “Çözüm süreci diye bir şey yok” yorumunda bulundu.

Erdoğan, ayrıca 23 Haziran’a kadar İstanbul’da süreci Vali Ali Yerlikaya’nın götüreceğini söyledi.

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından kısa bir süre sonra içişleri bakanlığından bir açıklama geldi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada “Yüksek Seçim Kurulu’nun 06/05/2019 tarih ve 284488 sayılı kararı kapsamında yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar 5393 sayılı Belediye Kanun’un 46’ncı maddesi geregince İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyrulur” denildi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ