Alexa
Medya Siyaset

Şengül Hablemitoğlu :Bir Kadının Başarısı,Diğer Kadınlarında Başarısını Sağlar

Şengül Hablemitoğlu :Bir Kadının Başarısı,Diğer Kadınlarında Başarısını Sağlar

İYİ Parti İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı Prof.Dr.Şengül Hablemitoğlu 24 Haziranda yapılacak olan erken genel seçimler için çalışmalara başladı.

Dün İzmir’de yerel TV’lerde programlara katılan Şengül Hablemitoğlu akşam saatlerinde Sivil Toplum Örgütlerinin (STK) kadın temsilcileri ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Kadınları derneği(CKD),Kader,Lions,Kadın hakları derneği,Atatürkçü laikler derneği,Türk Kadınlar derneği konseyi,Balkan Göçmenleri derneği,Şehit Aileleri dayanışma derneği,Kadın Haklarını koruma derneği,Türk Kadınlar Birliği,Kadın Partisi İzmir İl başkanlığı,İzmir Kadın dernekleri federasyonu,Mülkiyeliler birliği,Göthe Enstitüsü,Türk Dünyası Kadınları dostluk ve dayanışma derneği,Üniversiteli kadınlar derneği,İzmir kadın kuruluşları birliği ve İYİ Parti kadın aday adaylarının katıldığı ve iki saat süren toplantıda Hablemitoğlu kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verdi.

Hablemitoğlu İzmir’li değilsiniz ama İzmir’den aday oldunuz,bunun nedeni nedir sorusuna verdiği cevapta “İzmir’den milletvekili adayı olmanın her partiden aday olanlar için büyük şeref olduğunu belirterek İzmir adaylığını bir telefonla öğrendiğini bundan çok mutlu olduğunu İzmir’in kimseyi ötekileştiren bir şehir olmadığını seçilsin yada seçilmesin bir gün mutlaka İzmir’e yerleşmeyi planladığını dile getirerek İzmir beni kucakladığı sürece İzmirliyim, dedi.

Hablemitoğlu bir kadının başarısının  diğer kadınlarında başarısını sağlayacağını belirterek “bir kadına açılan kapı diğer kadınlara da kapı açar ,bir kadın kapıdan geçiyorsa diğer kadınlarda geçmeli,kapı açılan kadın diğerlerine kapı açmalı” dedi.

Hablemitoğlu kadın sığınma evlerinin de İYİ Parti ile birlikte tarihe karışacağını söylerken, “Şiddete maruz kalmış kadınlarımız bugün kadın sığınma evlerine sığınıyorlar. Yani bir bakıma tecrit altına alınıyorlar. Biz şiddet uygulayan erkeğe rehabilitasyon uygulanmasına çalışacağız.” dedi.

Şehit ve gazi yakınları ile ilgili açıklamalarda da bulunan Hablemitoğlu ,şehit yakınları bizlere emanettir,bizlerin baş tacıdır şehit ve gazi aileleri için her platformda çalışmaya devam edeceğim dedi.

Hablemitoğlu İYİ Partinin seçim bildirgesinde de belirtildiği gibi ‘‘Şehit Yakınları ve Gaziler Kanunu’’nu çıkartarak, bu vatandaşlarımızın haklarıyla ilgili, mevcut mevzuattaki dağınıklığı ortadan kaldıracak, mağduriyetleri gidereceğiz.Şehit yakını maaşlarını, asgari ücret seviyesine yükseltecek, iş kurmak isteyen şehit eş ve çocuklarına hibe desteği sağlayacağız.Şehit yakını ve gazilerimizin konut sıkıntısını çözecek, üniversiteye giden çocuklarının, tüm masraflarını karşılayacağız. Gazilerimizin, SGK ile anlaşmalı tüm sağlık kuruluşlarından, ücretsiz hizmet almasını sağlayacağız”dedi.

Toplantının sonunda STK temsilcileri Sengül Hablemitoğlu’na İzmir’den aday olmasından duydukları mutluluğu dile getirirken Hablemitoğlu’da  milletvekili seçilsin yada seçilmesin kadınlar için her zaman her yerde çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nur Bartu dedi ki:

    Sizi çok seviyoruz Şengül hanım.

BİR YORUM YAZ