Alexa
Medya Siyaset

Şengül Hablemitoğlu :Sosyal Yardım Bir Lütuf Değildir

Şengül Hablemitoğlu :Sosyal Yardım Bir Lütuf Değildir

İYİ Parti İzmir 2.Bölge 3.sıra milletvekili adayı Prof.Dr. Şengül Hablemitoğlu  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye’de her 8 kişiden birinin sosyal yardım aldığını belirterek iktidar partisinin devlet olanakları ile vermiş olduğu bu yardımları bir lütufmuş gibi göstermesine tepki gösterdi.

Şengül Hablemitoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“Türkiye’de her 8 kişiden biri sosyal yardım alıyor. Bakanlık verilerine göre 2016 yılında 10 milyon 610 bin kişiye sosyal yardım yapıldı. Toplam yardım miktarı ise 32 milyar 7 milyon TL’yi buldu.

Bu rakam 2002 yılında 1.3 milyon TL iken 2015 yılunda 26 milyon TLye çıktı. Yani tam olarak 20 ye katlandı. Bu yardımlarda ilk 3 sırayı İstanbul, Şanlıurfa ve Diyarbakır aldı.

Peki neden sosyal yardımlar bu iktidar döneminde bu kadar arttı? Ve Neden bütün bunlardan sorumlu bir bakanlık sürekli toplantılarını 5 yıldızlı otellerde yapar? Ve Neden 5 yıldızlı otellerde iftar verir? Neden ?

Bu savurganlığın bedelini o sosyal yardımlardan faydalananlar, o sosyal yardımlar için çalışanlar, vergi ödeyenler ve o sosyal yardımlar için her gün borçlandırılanlar olarak hepimiz ödüyoruz.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ