Alexa
Medya Siyaset

Şeytanın Avukatı

Fethullah Gülen, bu memleketin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz. Değerli ve bilge bir insandır. Milli manevi değerlere bağlı nesiller yetiştiriyor. Her şeyi açık ve devletin gözetimi altında!

Şeytanın Avukatı

Fethullah Gülen

“Muhterem hoca efendi 12 yıldır Türkiye’nin dışında. Haksız bir şekilde ülkesinden hicrete mecbur edildi.”

“Hoca efendinin ülkemize gelememe gibi bir sıkıntısı da yok. Bu hasret niye bu gurbet niye? Allah ona sağlık sıhhat versin. Bu sıla hasreti artık bitmelidir.”

“Hoca efendinin İzmir Kestane Pazarı’nda başlattığı hizmetin bugün dünyanın dört bir yanında yayılmış olmasını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

“Cemaat devlete sızmış buna kargalar bile güler.”

“Hoşgörünün, diyaloğun, barışın simgesi değerli büyüğümüz Fethullah Gülen hocaya sonsuz teşekkürler. Allah ona uzun ömürler versin.”

“Sırtını devlete yaslamayan, arkasına hukuk dışı örgütleri ve çeteleri almadan helal parayla bu büyüklüğe ulaşan hocamıza; okyanus ötesine selam olsun…”

“Poliste yargıda cemaat yapılanması gibi bir şey olabilir mi ya?”

“Hocamız hakkında yapılmadık iftira kalmadı. Medyası, siyasileri, bir takım çıkar odakları ve Türkiye’nin karışmasında fayda ve menfaat umanlar, hoca efendiyi hep kötülediler, hep şüpheyle baktılar ve bağlantılarını araştırdılar.”

“Fethullah Gülen hocamızla telefonda görüştüm. Rahatsızdı, geçmiş olsun dedim. Kendisini çok severim.”

“Fethullah Gülen, bu memleketin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz. Değerli ve bilge bir insandır. Milli manevi değerlere bağlı nesiller yetiştiriyor. Her şeyi açık ve devletin gözetimi altında!”

“Başarının mimarı Fethullah Gülen ağabeyime saygılarımı iletiyorum.”

“Fethullah Gülen okullarının tartışmaya açılmasını ve şaibe altında bırakılmasını doğru bulmuyoruz.”

“Hocamız Türkiye’ye gelirse hava alanında onu çiçeklerle karşılayacak olanlar hakkında bin bir türlü iftira yapanlar olacaklar.”

“Hoca efendi, sen olmadan eğlenemiyoruz, yeterince coşamıyoruz, içimiz hep buruk. Dönün artık özledik. Pensilvanya’ya selam olsun…”

“Bizim kardeşimiz, Gülen Cemaati dediğimiz kişilerdir.”

***

Tek kelimesini bile değiştirmediğim bu cümleler, “Şeytanla kabak ekersen kabak başında patlar” dediğimizde AKP’nin yaptığı savunma cümleleriydi.

Hepsi başbakanlık, milletvekilliği, bakanlık, TBMM Başkanlığı, belediye başkanlığı yapmış, hatta hala yapan isimler!

En önemlisi de hepsi dışarıda. Ne mahkeme var, ne savunma ne de hapis!

Tamam, “Şeytana uyduk” demenizi beklemiyoruz ama şu listeye bir bakın da elinizi vicdanınıza koyun.

“Devletin içindeki şeytanı çıkarttık” nedir Allah aşkına!

Buna kargalar bile güler!

(KOCAELİ KOZ)

Yeliz Koray

Yeliz Koray

Gazeteci, Koz Haber Aktüel Dergisi ve kocaelikoz.com'un Yayın Koordinatörü, Koz Medya ve Ajans'ın sahibi, Fenerbahçeli, Dadaş, Atatürkçü
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ