Alexa
Medya Siyaset

Siyah-Beyaz

Siyah-Beyaz

Asıl renkleri Kırmızı Beyaz olan Beşiktas takımının BALKANLAR elimizden çıktığında bir kahır tepkisi olarak Siyah formalarla sahaya çıktığını, şanlı bayrağımızın rengi olan kırmızıyı Balkanlar tekrar bizim topraklarımız oluncaya kadar kullanmama kararı alındığını , Bu nedenle de KARAKARTALLAR olarak anıldığını bilmeyeniniz yoktur sanırım.

1908 yılında Balkanlardaki Osmanlı ordusunun başına önce liyakatsiz komutanlar atandı. Neferin komutanı komutanın neferi bilmediği tanımadığı bu ordular tatbikat nedir unuttu. Hemen ardından 75.000 asker bir anda terhis edildi.

Sonrası;

BALKAN İŞGALİ ,

Ardından ilan edilen seferberlik. Ama yabancılara peşkeş çekilmiş Demiryolları Şirketi Hayriye yani Deniz işletmeleri askeri sevketmeyi reddettiği için balkanlara ordu sevki  yapılması sonucu gereken müdahale gecikiyor.

Sonuç BALKANLAR ELİMİZDEN GİTTİ.

Kendisine Abdulhamit gibi birini örnek alan mukdedir de sanki adım adım onun yolunda. Yürütülen jurnal ve İstibdat kumpanyaları bunu göstermiyor mu.

Ortadoğuda her şeyin yeniden yapılandığı bir dönemde hem de ordumuzla elimizin bölgede güçlü olduğu bir dönemde önce savcısı olduğu Ergenekon Balyoz zırvaları daha sonra FETÖ tezgahı ile komuta kademesi yerle bir edilen orduda önce yetersiz ve liyakatsiz komuta kademesine geçiyor.

Koyunun bulunmadığı yerde keçi Abdurahman Çelebidir zira.

Şimdi de Yeni Askerlik Kanunu eliyle asker mevcudunun % 75 i  terhis ediliyor.

Bu da yeni bir işgalin habercisi olmasın sakın.

Muhsin Alnıaçık

Muhsin Alnıaçık

Muhsin Alnıaçık

DYP Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkan Yardımcısı,Ulaştırma Bakanlığı eski basın müşaviri,sivil havacılık uzmanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ