Alexa
Medya Siyaset

Siyasetçi Açık ve Net Olmalıdır

Siyasetçi Açık ve Net Olmalıdır

Türk Milleti kendisine sürekli yalan söyleyen, düşüncelerini açık ve net olarak ifade etmeyen, her konuda kafasının arkasında bir şeyler saklayan,yani “Sahici olmayan” siyasetçilerden bıkmış olmalı.Artık halkı ilgilendiren konularda açık olan yani kıvırmadan, oy kaybetmekten korkmadan,hani halk dilinde “delikanlıca” davranan siyasetçilerin dönemi gelmeli!

Düşünebiliyor musunuz?
Size karşı açık ve dürüst olan, hoşgörülü, yapıcı eleştiriyi bir armağan olarak kabul eden, gerektiğinde özür dilemesini bilen siyasetçiler tarafından yönetilmenin keyfini!
Acabasız, amasız, fakatsız, doğru mu- yalan mı demeden bir Cumhurbaşkanını dinlemek, çok güzel olmaz mıydı?

Sahici olmayan siyasetçiler için günümüzden kısa-kısa örnekler verip, sonunda Çoban Ateşi Hareketine yapacak, anlatmaya çalışalım;

Cumhurbaşkanı Erdoğan;
“Covid 19 salgını sırasında vatandaşımızı yalnız bırakmadık. 200 milyar TL verdik” dedi!Bu doğru mu? Değil. Peki, gerçek ne?
İhtiyaç sahibi vatandaşa verilen para 4 milyar TL’yi bulmadı. Bunun yaklaşık
2 milyar TL’si de, yine vatandaştan toplanan para.
Kısa çalışma ödeneği veya ücretli izin paralarının kaynağı ise “İşsizlik Fonu”, yani işçinin parası!
Yapılan vergi ertelemeleri, yine vatandaştan alınacak. Ayrıca vergi toplamakta zaten zorlanan bir yapı var. Salgının olmadığı 2019 yılında vergilerdeki tahsilat oranı KDV’de %64, diğer vergilerde ise %79. Vatandaş vergisini ödeyemiyor.
Bu sene vergi tahsilat oranları daha da aşağıya düşecek!
Diğer yaptıkları ise kredi verdirmek! Yani vatandaşı borçlandırmak. Nüfusunun %60’ının yoksulluk sınırı altında yaşadığı ülkemizde, verilen krediler nasıl geri ödenecek ki?

Akşener-Bahçeli-Davutoğlu-Babacan;
AKP İktidarı, özellikle SADAT Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanına beyanatlar verdiriyor ve onları  destekliyor. Amacı, Anayasa’da yazılı olan Laiklik İlkesini yok saymak!
Diyanet İşleri Başkanının “Anayasayı ihlal” suçu sayılacak beyanına, Baroların haklı olarak tepki koymasına, yukarıdaki dörtlü açık ve net bir tavır koyamadı.
Dördünün de dedikleri şu; “Baroların Diyanet İşleri Başkanına yanıt vermelerini doğru bulmuyoruz!” Topluma doğruyu söylemiyorlar. Bahçeli zaten AKP’ye hep destek, tam destek!

Halbuki, her ülkesini seven aydın bilir ki, devlet yönetiminde temel hak ve özgürlüklerin belirlenmesinde inançlar kaynak alınırsa, bir zümrenin din yorumu, toplumun tamamına dayatılmış olur. Türkiye geçmişte bunları yaşadı. Çok acılar çektik? Sivas’ta Maraş’ta çekmedik mi? Hala çekmiyor muyuz?
Bu siyasetçiler niçin böyle fikri başka, ağzı başka konuşuyorlar?
Mütedeyyin vatandaşlarımızdan aldıkları oylarıkaybetmemek için!
Bilmedikleri şu, bizim insanımızın yani mütedeyyin vatandaşlarımızın, özgürlükçü laiklik ile bir problemleri yok ki! Özgürlükçü laiklikten korkanlar sadece dini ticaret aracı olarak kullanan seccade şeytanları.

Değerli Okurlar, Aziz Türk Milleti;
Türkiye üzerine yine bir oyun oynanıyor. Senaryo şimdilik şu;
İlk etap, CHP’yi HDP’ye doğru iteklemek ve itibar kaybetmesini sağlamak. (Hoş CHP’nin iteklenmesine gerek yok. Bazı milletvekilleri öyle şeyler söylüyorlar ki, CHP kendi kendini Ermenistan’a doğru itiyor!)

İkinci etap, Türkiye’yi 18 yıldır yöneten “Siyasi İslam’a” alternatif olarak, YUKARIDAKİLERİN bir araya gelebileceği yeni bir (!) “Siyasi İslam” yaratmak!
Sanki bizler, bu ülkenin vatanseverleri, demokratları, Atatürkçüleri, emeğiyle ve helal kazanç sağlayan, vergisini veren, inançlı, çağdaş, özgürlükçü laiklikten yana, etnik kökeniyle gurur duyanama Türk Milleti adı altında barış ve zenginlik içinde yaşamak isteyen milyonlarca vatandaş buhar olduk da, meydan cemaat-tarikat artıklarına kaldı!
Siyasal İslam’ın alternatifi, daha çok demokrasi, daha çok hukuk devleti, daha çok özgürlük, sonuna kadar şeffaflık ve hesap verilebilirlik olacak…

Çoban Ateşi Hareketi programında, Türk Milletine şu söz verilecektir;
Çoban Ateşi Hareketi mensupları asla Türk Milletine yalan söylemeyeceklerdir. Sonucu ne olursa olsun milletimizle doğrular ve gerçekler paylaşılacaktır. Bu sözü çiğneyen kim olursa olsun, makamı ne olursa olsun derhal görevinden alınacak ve yargıya teslim edilecektir.

Yetmedi mi artık kendi hırsızlarını koruma anlayışı? Bitmesin mi bu alçaklık?

 

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ