Alexa
Medya Siyaset

İzmir Ankara Seferini Yapan Pegasus Havayolları Uçağına Yıldırım İsabet Etti

İzmir Ankara Seferini Yapan Pegasus Havayolları Uçağına Yıldırım İsabet Etti

İzmir Adnan Menderes Havalananından PC3170 sefer sayısı ile havalanan Pegasus Havayolları’na ait Boeing B737-800 tipi uçağa kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra yıldırım isabet etti.

Pegasus havayollarına ait PC-3170 sefer sayılı uçak Saat 21:49 da İzmir Adnan Menderes havalimanından kalkış yaptı.Yaklaşık 20 dakika sonra uçağa yıldırım düştü.Haber merkezimize ulaşan bir yolcu uçağın “içi bir anda gündüz gibi oldu,korkunç sallandık,kısa bir süre sonra pilotun anonsu ile uçağın teknik nedenler sebebi ile İzmir’e geri döneceğini öğrendik” dedi.Aynı yoldu saat 22:25 de Adnan Menderes havalimanına sorunsuz iniş yaptıklarını belirtti.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Pegasus’un izmir’den kalkan ve Hatay’a giden bir diğer uçağına’da yıldırım düştüğü ve İzmir’e geri döndüğü iddia edildi.

Uçağın teknik hangara çekildiği ve uçuşa elverişli olmaması nedeni ile seferin iptal edildiği öğrenildi.Yolcuların otellere gönderileceği belirtildi.

Bu uçuştan kısa bir süre öncede yine Pegasus Havayollarının PC3020 sefer sayılı İzmir-Antalya seferini yapan uçağına da yıldırım çarptı.Uçak sorunsuz bir şekilde İzmir Adnan Menderes havalimanına iniş yaptı.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ