Alexa
Medya Siyaset

Sonunda Atatürk’de Birleştik

Erdoğan ve AKP’nin ülkemize çok büyük zararı oldu. Ama bir de büyük faydası oldu, insanların Atatürk’ü Öğrenmelerini ve Atatürkçülükte Birleşmelerini Sağladı.

Sonunda Atatürk’de Birleştik

57.Hükümet devlet bakanı,21.Dönem MHP Kırşehir Milletvekili Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu’nun bugün sosyal medya sayfasındaki “Sonunda Atatürk ‘de Birleştik” paylaşımı çok dikkat çekiciydi.

Yazıyı okuyunca hemen sayın bakanı aradım yazının içeriğini bir kez de ondan aynı heyecanla dinledikten sonra sizlerle de paylaşmak üzere izin aldım.

Bu yazıyı lütfen dikkatle okuyunuz.

Anlayanlar için çok şey var yazıda!

Sonunda Atatürk’de Birleştik

Ramazan Mirzaoğlu ile yıllar sonra Facebook sayesinde birbirimizi bulduk. Bir de baktık ki AYNI ŞEYLERİ SAVUNMAYA BAŞLAMIŞIZ.

DSP-ANAP-MHP Hükümetinde Devlet Bakanı olan Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu ile 1966-1970 yıllarında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinin Kimya bölümünde birlikte eğitim gördük. Ramazan Fakültedeki ÜLKÜ OCAĞININ Başkanı, ben de DEV-GENÇ’in Başkanıydım. İyi arkadaş olsak da fikirlerimiz hiç uymaz, tartışmalarımız bitmezdi.

Bu akşam buluştuğumuzda öğrenciliğimiz deki yanlışlarımızı masaya yatırdık. Kavgalarımızın sebebinin; ATATÜRK’Ü BİLMEMEK, değerini ANLAMAMAK OLDUĞUNU karşılıklı olarak itiraf ettik.

Bize okullarda Atatürk’ü bir savaş kahramanı olarak öğretmişlerdi. O tarihlerde Türkiyeyi yönetenler Atatürk’e şeklen de olsa saygı gösteriyor, yaptıkları yanlış işlerin Atatürkçülükle çelişmediğini iddia ediyorlardı. Dolayısıyla gençlik Atatürkçülüğü Türkiye’nin sorunlarını tam anlamıyla çözecek bir ideoloji olarak görmüyordu.

Ülkücüler AMERİKA’NIN YEŞİL KUŞAK projesinin ürünü TÜRK-İSLAM SENTEZİ ideolojisini,

Sol Devrimciler ise MARKSİST SOSYALİST ideolojiyi benimsiyorlardı. Bunun sonucu olarak da birbirlerini,

AMERİKAN UŞAKLIĞI

ve

RUS UŞAKLIĞI ile suçluyorlardı.

ERDOĞAN ve AKP’nin ülkemize çok büyük zararı oldu. Ama bir de büyük faydası oldu, insanların ATATÜRK’Ü ÖĞRENMELERİNİ ve ATATÜRKÇÜLÜKTE BİRLEŞMELERİNİ SAĞLADI.

Sevgili Ramazan’ın Sayın Akşener ile randevusu varmış, beni de götürmeyi teklif etti. Memnuniyetle kabul ettim. Yarın saat 13:00’de İYİ PARTİ Gen. Merkezine gittiğimizde daha önce profilimde yayınladığım düşüncelerimi Sayın Akşener ile de paylaşacağım.

Ben Sayın AKŞENER’E ve İYİ Partiye GÜVENİYORUM.

CHP’YE ÇATMAYAN sadece ERDOĞAN ve AKP’ye yüklenen stratejilerini doğru buluyorum.

CHP de aynı stratejiyi uyguladığı için eğer tabandaki insanlar olarak BİZLER DE AYNI şekilde davranırsak, artık partilerin aldığı oyun ve çıkarttıkları MV sayısının bir önemi olmadığını, hedefimizin 2019’da ERDOĞAN’I BAŞKAN SEÇTİRMEMEK olduğunu unutmazsak, DEMOKRASİMİZİ TEK ADAM SULTASINDAN KURTARACAĞIMIZDAN EMİNİM.

Hepimize kolay gelsin.

Sevgilerimle.

Tuncay Erciyes

Murat Selamoğlu

Murat Selamoğlu

Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Medya Siyaset genel yayın yönetmeni. Gazeteci yamağı.Köşe yazarı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuncay Erciyes dedi ki:

    ATATÜRK’TE BİRLEŞTİK

    Sınıf arkadaşım Ramazan Mirzaoğlu ile beraber Pazartesi günü Sayın AKŞENER’i ziyaret ettim. Görüşmemiz derece tatmin ediciydi, yüreğime su serpildi.
    Artık Erdoğan’ın seçilemeyeceğinden, DEMOKRASİYİ tekrar EGEMEN hale getireceğimizden eminim.

BİR YORUM YAZ