Alexa
Medya Siyaset

Süleyman Soylu CHP’yi Karıştırdı

“Maltepe belediye başkanımız Ali Kılıç ‘ın çektirdiği fotoğrafı görünce içim sızladı”

Süleyman Soylu CHP’yi Karıştırdı

 

İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği “Genel Güvenlik ve Uyuşturucu İle Mücadele” toplantısına katılan CHP’li Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç ’ın İçişleri bakanı Süleyman Soylu ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşması CHP’de kriz yarattı.

CHP milletvekili İlhan Cihaner yaptığı açıklamada “Belediye başkanlarımızın (parti politikalarını, kaygılarını ve gündemlerini gözetmeyip) “iktidara yaranma” görüntüsü verebilecek söylem ve görüntülerden kaçınmaları gerekir. Zorunlu resmi temaslar dışındaki bu görüntüler, -en azından- boyun eğmeyenlere ve direnenlere hakarettir.” diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, Kılıç’ı sert bir şekilde eleştirirerek “Maltepe belediye başkanının çektirdiği fotoğrafı görünce içim sızladı” diyerek açıklamada bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP milletvekilleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle PMD’yi (Parlamento Muhabirleri Derneği) ziyaret etti. Özgür Özel, Bahçeli-Erdoğan görüşmesine ilişkin sorulan bir soruyu da:

“Süleyman Demirel demişti ki ‘siyasette bir gün uzun zamandır.’ Bahçeli, ‘siyasette 6.5 yıl kısa zamandır’ diyerek Demirel’in geniş destek görmüş açıklamasına karşı 6.5 yıllık kısa zaman tarif ettiğini görüyoruz. Biz 6.5 yıl daha onlara destek olalım diyor. Bu akıl alır gibi bir durum değil. AKP’nin  cumhurbaşkanı adayı belli değil ama MHP’nin ki belli. Yarın MHP kurultayı için de Genel Başkan adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır diye açıklarsa şaşmamak gerekiyor Devlet Bahçeli’nin”diyerek cevapladı.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ