Alexa
Medya Siyaset

Suudi Timciklerinin Hedefinde Türkiye

Suudi  Timciklerinin Hedefinde Türkiye

Ne oldu ? “ ARAP  İLE TÜRK`ÜN KANI BİR AKAR “  demiştiniz . O da olmadı . Allah aşkına bir şey demiş olun , o da olsun . Her sözünüz yerlerde karşılık buluyorsa buna siyaset denilmiyor.  Buna öngörüsüz , stratejisiz bilgisizlik deniliyor .

Bugün perde gerisinden çarpıştığımız Suudi Arabistan ile iktidarınızın on altı yılında neler kotarmışsınız bir bakalım .

8 Kasım 2007 – Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud, Türkiye tarafından Bakanlar Kurulu kararıyla Devlet Şeref Madalyası alan 8. yabancı devlet adamı oldu .

Tarihler 12 Kasım 2007 ve Ankara, Suudi Arabistan Kralı Abdullah için hazır kıta durdu. Çankaya protokolleri altüst edilirken, ’jest’ adı altında Kral’ın ayağına gidildi

1995’te Erbakan’la birlikte Libya’ya giden dönemin Devlet Bakanı Gül, Kaddafi’nin iddialarını dinlemiş ve tepkisiz kalmıştı

Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın Türkiye ziyaretinde skandal görüntüler yaşandı, protokoller altüst edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Kral’ı Esenboğa Havaalanı’nda karşılaması, ardından kaldığı otele giderek kendisini ziyaret etmesi ve ülkemizden ayrılırken bayrağını yarıya indirmemesi yadırgandı. ’Jest’ adı altında seyrettiğimiz bu manzara büyük tepkiye neden oldu.

Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ı kaldığı otelde ziyaret ederek, Çankaya Köşkü protokolünde şimdiye kadar görülmemiş bir uygulama gerçekleştirdi. Gül’ün otel ziyaretinde, Başbakan Erdoğan da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, Kral’ın onuruna “eşsiz” bir yemek verdi. Yemeğin başında Kral “Kral Abdülaziz Madalyası”nı Gül’e, Cumhurbaşkanı da “Devlet Şeref Madalyası”nı Kral’a takdim etti. Kral Abdullah, Gül’ün yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da “Abdülaziz Nişanı” sundu.

Tarihler 17 Haziran 2012 , Turgut Özal döneminde Sevda Tepesi Suudi Veliaht Prens Abdullah Bin Abdülaziz’e 27 milyon dolar karşılığında satıldığında sene 1984’tü. Özal imar sözü vermişti ancak beklenen izin bir türlü çıkmadı. Yıllar geçti, prens kral oldu. Hatta bir ara Sevda Tepesi’ni satışa da çıkardı. AKP `li  Büyükşehir Belediyesi Meclisi satıştan tam 28 yıl sonra dün tepeyi turizm konaklama alanı olarak imara açtı . Ve değeri milyarlarca dolarla ölçülen bir parsel olarak kayda geçti .

AKP diye nara atanlar , ak akıllar bunları hatırladınız umarım . Devamı var daha durun.

12 Nisan 2016 tarihinde , Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz Al Saud’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Nişanı verildi. Erdoğan törende yaptığı konuşmada, “Türkiye ve Suudi Arabistan’ın, sizin desteğinizle iş birliğini her alanda daha da derinleştirmesi, bölgesel ve küresel barış için bir fırsattır” dedi. Yabancı devlet başkanlarına verilen ve Türkiye’nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı’nın Kral Selman Bin Abdulaziz’e verilmesi, Ak Saray’da düzenlenen bir törenle gerçekleştirilmişti..

Suudi ailesi vatan haini ilan edilmişlerdir. Sözde yerli ve milli olduklarını söyleyenler nasıl oluyorsa haine madalya takmışlar. Bu zındıkların dedeleri Osmanlı`ya kılıç çekmiş, arkadan dedelerimizi vurmuş vatan hainleridir. Osmanlıcılar bu hususlarda konuşmazlar . KÖK meselesi arkadaş ! Olmayınca köksüz dam otu gibi ortada gezinip durursun .

7 Mart 2018 tarihinde , Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, Mısır temasları sırasında Türkiye hakkında küstahça açıklamalarda bulundu. Bin Selman, “Mısır ve Suudi Arabistan’ın düşmanları şeytan üçgenidir. Bunlar da Türkiye, İran ve teröristlerdir” dedi.

Suudi Prens Selman resmen bize savaş açıyordu. Bizim ak akıllar henüz idrakten uzak , Fransa tarafından dillendirilen KAŞIKÇI CİNAYETİ ÜZERİNDEN SİYASİ yer edinmeye çalışıyorlar.

Beğenmediğimiz Arapları adam yerine koyan AKP ve on altı yıllık iktidarının çala kalem ayakçıları şimdi diyor ki “ BAE VE SUUD bize savaş ilan ediyor. “

Sonrasında ahmakça satırlar . Halka darbe yapın çağrısı yapmayı gazetecilik etiğine sığdırabiliyor.

Neresinden tutsam bilmem . Ama her tuttuğumuz yer elimizde kalıyor. Akli idrak olmayınca her hıyarım var diyene tuz alıp koşulan on altı yıllık çapı belirsiz siyasetin sıfırlandığını görüyoruz.

Biraz izan diyorum . Suud ve BAE , ülkemize sessiz savaş açmış durumdalar. Havalanlarında ise umre ve hacca gitmeye çalışanlar. Cennet emin olun oraya gittiniz diye verilmeyecek . Cennet insan ve adalet ikilemini yaşam biçimi olarak belirlediğiniz zaman her yerden daha yakın .Geldik yazımızın sonuna …

Unutmadan ! Klibimiz ve parçamız yayında . Beğeni ve paylaşımlarınızda destekleriniz bizleri sevindirir.

Sevgiyle kalın efendim .

 

Son kitabım “ Mühürlü Vagon “ çıktı .

Ve bir hatırlatma diğer kitaplarım ..

  • RABITA – Uğur Mumcu`dan sonra
  • Atatürk`ün Yasaklanan Kitabı
  • Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete kuşatma ..Okuyunuz.

 

Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci

19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA ‘de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD ; Master düzeyinde Uluslararası ilişkiler ve Management eğitimi almıştır. Türkiye‘ye dönüşünden sonra TURİZM sektöründe uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında Profesyonel GENEL MÜDÜR olarak görev yapmıştır. Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci – Yazar ve Stratejist olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. Parlamentohaber.com internet haber sitesi ve K2 Medya haber gurubunun MEDYA GURUP BAŞKANI olup; Özel Haber alanında ARAŞTIRMACI – GAZETECİLİK faaliyetine devam etmektedir. ANSAV STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra yayınlanmış üç tane kitabı ” Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle ; Yeşil Hücreler ; RABITA ‘Uğur Mumcu’dan sonra ” kitaplarının yazarıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ