Alexa
DOLAR
8,2971
EURO
9,9864
ALTIN
477,49
BIST
1.337
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Parçalı Bulutlu
22°C
İzmir
22°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
24°C
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Pazar Gök Gürültülü
24°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
23°C

Şuur

Şuur

Son günlerde ABD’de yaşanan  olayları izlerken, millet şuurunun ve bilginin ne kadar kıymetli olduğunu düşündüm.

Millet oluyorken köklerini unutmamanın ve kökenine sahip çıkmanın önemi…
ABD toplama halk ile kurulmuş bir devlet, o toprakların asıl sahipleri Kızılderili’lerin nasıl asimile edildiğine, nasıl kötü muameleler ile ortadan kaldırıldığına, insanlarının, kültürlerinin nasıl yok edildiğine şahit oldu dünya.
Peki; Dünya bu katliamlara izin vermemiş olsaydı!
 Şimdi belki ne alakası var diyecek bazıları…
Anlatayım;
 Türkler Emevi Müslümanı oldular. o Emeviler ki; Peygamberlerinin ailesini yok etmeye çalışmışlar, ” Türkü öldür, Baban da olsa”  diyen akıl dışı müslümanlar!
Arapların Türklerle ilk karşılaşmalarının Hz. Ömer zamanında olduğu rivayettir.
645 Yılında Araplar Horasan, Mavera-ün nehir ve Toharistan bölgelerinde Hazar Türk’leri ve Türgeş Türkleri ile karşılaşırlar.
652 Yılında Hz. Osman zamanında Türk- Arap savaşları başlar. Hazar Türklerinin topraklarına girip İslam’a! davet adı altında eziyetler başlar.
Hz. ALİ dönemine kadar devam eden bu zulüm, Hz. Ali döneminde hiç yaşanmaz, hiç savaş olmaz.
661 yılında Emeviler halifeliği yeniden ele geçirirler. Arapların Türk  ülkelerine ilerleyişleri ve vahşetleri başlar. Ebu Kuteybe komutasındaki Emevi orduları yakaladıkları Türkleri ya kılıçtan geçirir ya da her bir ağaca bir Türk asarak ilerler.
Karaylar, Gagauz’lar, Bulgar Türkleri, Macar Türkleri ve diğer Türk guruplar Anadolu’ya kaçarak kurtulabilirler.
674 yılında Emevi orduları Buhara’yı kuşattılar, bir çoğunu katlettiler, evli bekar fark etmeden tüm Türk kadınlarını ya cariye ettiler ya köle pazarlarında sattılar. Öyle ki işimize yaramaz dediklerinin boyunlarına ip bağladılar. Bu Müslümanlar! köle ticareti yaptılar.
Yani Türkler sadece kılıçtan geçmediler, köle oldular, cariye oldular, askerleri oldular. Toprakları ile birlikte onurlarını, namuslarını da kaybettiler. Müslümanların dahi müslümanlıktan çıktığı bu garabetin içine batıp gittiler…
….. 100 binin üzerinde Türk katledildi.
……50 binin üzerinde Türk genci köle ve cariye  yapıldı.
……Şehirler yağmalandı, ” ganimet diye halkın her şeyi talan edildi.
……Tüm zenginlikleri, tarihi eserleri yok edildi, yakıldı, yıkıldı.
  Dünyanın en büyük katliamlarından biri olan ” Talkan Katliamı”nda 40 bin Türkün kafalar kesilerek yaklaşık 24 km. boyunca yollardaki ağaçlarda sallandırıldı.
BOP! işliyor.
İşte Arapların yaptığı ile ABD nin yaptığı aynı şeylerdir.
Biri İslam adına, diğeri Demokrasi adına öldürüyor, köle ediyor ve sonra da hiç utanmadan mahvettikleri insanlık ve inanç değerlerimiz ile karşımıza çıkıyorlar.
En başa dönüyorum; Dünya bu katliamlara izin vermemiş olsaydı, ABD emperyalist bir ülke olamazdı, Demokrasi palavraları ile insanları katledemezdi, çağdaş köleler yaratamazdı.
Ve Türkler Arap katliamları yapılıyorken birleşmeyi başarabilmiş olsalardı, bu gün  ne yobaz dinbazlar olurdu, ne hurafeci tecavüzcüler, ne din! ile kitleleri  cahil bırakıp köleleştirenler….
Bir millet ulus bilinci ile aklı bilimi önde tutmalı, insana değer vermeli. Yaşamak ve yaşatmak istiyorsa şayet köleliği asla kabul etmemeli. Boynuna o ipi geçirtmemeli.
Bir milleti ulus yapan birlik fikrini diri tutmalı…
Unutmamalı!
Unutturmamalı!
Pofesör olmuş ama adam olamamış, gasteci olmuş ama gazeteci olamamış, lider olmuş ama Ulus bilincini yitirmiş olmamalı.
Milletini seven bir lider, şuurunu yitirmişlere geçit vermemeli.
İnsanlığını, ŞUURUNU yitirmemeli…
Ulus şuurunu bizlere yerleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e bin selam olsun…
Türk’ün liderine minnet ve saygı ile..
ETİKETLER:
Yorumlar
  1. AYŞE ÇELİKKOL dedi ki:

    Kalemine saglık ilgiyle okudum