Alexa
Medya Siyaset

Tarihçi Yazar Ümit Doğan’ın Yeni Kitabı Çıktı

Tarihçi Yazar Ümit Doğan’ın Yeni Kitabı Çıktı

Son dönemlerde ortaya atılan uydurma tarih tezlerine karşı çıkışları ve çalışmaları ile tanınan Tarihçi yazar Ümit Doğan ‘ın beklenen kitabı “Hesaplaşma” okuyucusu ile buluştu.

Ümit Doğan kitabı ile ilgili yaptığı açıklamada “Derin tarihin Vahdettin sömürüsüne son vermesini umduğumuz yeni kitabımız “Hesaplaşma” adıyla yayınlandı. Kitapta derin tarihin Vahdettin algısından bahsettik. Vahdettin’i aklamak için hangi yalanların söylendiğini, gerçek bilginin nasıl değiştirildiğini göz önüne serdik” ifadelerini kullandı.

“KİTAP TANITIMI”

“Resmî tarihe göre Sultan Vahdettin, Millî Mücadele’ye karşı çıkmış ve sonunda İngilizlere sığınmış bir haindir. Alternatif tarihe göre ise Millî Mücadele’yi başlatmış ve desteklemiş, yurdundan uzak yaşamaya mahkûm edilmiş mazlum bir padişahtır. Bu ihtilaf nedeniyledir ki Sultan Vahdettin günümüzde de toplumun bir kısmı tarafından hain olarak anılıp lanetlenmekteyken bir kısmı tarafından da rahmetle yâd edilmektedir. Sultan Vahdettin hakkında çok sayıda kitap yazılmasına rağmen bu kitaplardan pek azı tarafsız ve bilimseldir. Bu kitaplar, gerçeği ortaya koymadıkları gibi bilgi kirliliğine yol açmışlar, meseleyi içinden çıkılması çok zor bir hâle getirmişlerdir.

Elinizdeki bu kitap, resmî tarih ve alternatif tarihin Sultan Vahdettin algılarını karşılaştırmak ve hangisinin doğru olduğuna dair cevaplar aramak üzere hazırlanmıştır. Kitapta her okuyucunun kolaylıkla anlayabilmesi için eski kelimelerden uzak, sade ve basit bir dil kullanılmış; tamamen kaynaklara ve belgelere dayalı somut veriler ortaya koymak için büyük bir titizlik gösterilmiştir.”

(İlk yayın 14/12/2018 Güncelleme : 23/12/2018 20:44)

KİTABI İNTERNET ORTAMINDA SATIN ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ