Alexa
Medya Siyaset

Temel Karamollaoğlu Akşener’i Ziyaret Etti

Temel Karamollaoğlu Akşener’i Ziyaret Etti

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleşen görüşme az önce sona erdi.

Medya Siyaset Haber | ANKARA

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,  İYİ Parti Genel Merkezinde Meral Akşener’i ziyaret etti.

Akşener, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu şartlar üzerinde bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

Karamollaoğlu ise iadeyi ziyarette bulunduklarını kaydederek, “Artık seçim atmosferine girildi sayılır. Tabi burada Başkanlık sistemine geçildiği için uyum yasalarının bir an önce çıkarılması gerekir” diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan liderler “Cumhurbaşkanı Salı günü Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Kuvayi Milliye çıkışı vardı, ÖSO’yu tanımlarken. Bu Kuvayi Milliye çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna  Karamollaoğlu “Şu anda içeriğini bilmediğimiz ÖSO nasıl bir yapıya sahip, Suriyeliler deniliyor. O noktada ben şahsen yorum yapmak istemiyorum” derken aynı soruya Akşener ise “Kuvayi Milliye, yani bu tür tanımlamalara, tariflere gerek yok, ihtiyaç yok. ÖSO ile ilgili olarak Türkiye’yi yönetenlerin yapacağı tanım ‘dost unsurlar’ olmalıdır. Dolayısıyla birlikte bir yol yürünüyor, bu yolun nasıl yüründüğü, onların içinde kim var kim yok resmi bilgilerimiz yok bizim. Ama ordumuz bir müdahale için yolda. Mehmetçiğimiz büyük bir kahramanlık gösteriyor. Dolayısıyla bu harekâtın kalkıp da işte İstiklal Savaşındaki milli mücadele ruhu, Kuvayi Milliye ile yan yana getirilmesini bire bir durum dururken tekrar bir kavga çıkarma hali olarak görüyorum. Evet ÖSO bizim açımızdan şimdilik tanımı ile ‘dost unsurlardır’. Burada bırakmak lazım” şeklinde cevap verdi.

Akşener konuşmasının devamında AKP ve MHP arasında kurulan ittifakın kendi açıları tarafından bir sakıncası olmadığını bildirerek, “Ama buradaki tanıma şiddetle itiraz ediyorum. O da şu. ‘Milli ve yerli’ geri kalanın tamamı gayri milli. Biraz utanmasalar hain haline getirilecek. Bunu şiddetle reddediyorum. Böyle bir tanımı doğru bulmuyorum” diye konuştu.

 

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ