Alexa
Medya Siyaset

Temel Karamollaoğlu :İttifak Diye Bir Konu Gündemimizde Kesinlikle Yok

Temel Karamollaoğlu :İttifak Diye Bir Konu Gündemimizde Kesinlikle Yok

Saadet partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu,partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Karamollaoğlu “Bizim ‘ittifak’ diye bir konu gündemimizde yok” ifadelerini kullandı.

Temel Karamollaoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu bir nezaket ziyaretinde bulundu. Bizim ‘ittifak’ diye bir konu gündemimizde kesinlikle yok, bunun bilinmesini istiyorum.” Diyerek olası ittifakları kapıyı kapattı.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Kanaatimizi de çok açık ve net olarak söyledik ki mahalli seçimler genel merkezler tarafından yapılacak ittifakların oluşturulacağı seçimler değildir.

Biz daha önceden de ifade etmiştik, genel seçimlerdeki ittifak, adeta anayasanın bir zorlaması neticesinde yapılmış bir ittifaktı. Yüzde 10 barajı vardı, o barajı geçebilmek, alınan oyların daha fazla değer kazanmasını sağlayabilmek için böyle bir teşebbüste bulunulmuş ve adım atılmıştı.

“ASGARİ ÜCRETTEN ALINAN VERGİ KALDIRILMALI”

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na ilişkin de değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu, bu konuda yapılacak en basit işin asgari ücretten alınan verginin kaldırılması olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, bir soru üzerine Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğin endişe verici olduğunu vurgulayarak, “Ümit ediyoruz ki kısa zamanda bu ortadan kaldırılır.” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ