Alexa
Medya Siyaset

Tunç Soyer’le “AŞKLA İZMİR!”

Tunç Soyer’le “AŞKLA İZMİR!”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yapılan tüm anketlerde adı öne çıkan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1 Ekim 2018 tarihinde yaptığı basın toplantısında tekrar aday olmayacağını belirtmesine rağmen yeniden adayım çıkışı yapan,ancak Kılıçdaroğlu tarafından aday adayısınız uyarısı ile karşılaşan  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun açıklamasına geçtiğimiz günlerde “Benim için değişen bir şey yok” sözleriyle yanıt vermişti.

Tunç Soyer akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.Soyer açıklamasında Nazım Hikmet’in  “Dostlar ki, bir kere bile selamlaşmadık. Ama, aynı ekmek aynı hürriyet aynı hasret için ölebiliriz!” sözleriyle İzmirlilere teşekkür etti.

Tunç Soyer açıklamasında şunları söyledi :

NE ÇOK SEVMİŞİZ BİRBİRİMİZİ İZMİR!
Önce tebrikleriniz ve sonra 1 haftadan bu yana destekleriniz karşısında suskun kalamadım. Bana sosyal medya üzerinden adeta yağmur gibi yağdırdığınız destek mesajlarınız karşısında ne söylesem güzelliğinizi size tarif edemem. Hepinize tek tek cevap veremediğimiz için çok üzgünüz! İnanın ki söylediklerinizin hepsini okuyoruz, hepsini dinliyoruz, hepsini izliyoruz…
Öyle güzel şeyler yazmışsınız ki bazen gözümüzde yaşla güldük, ağzımızda kahkahayla ağladık. Gördük ki on yıl önce, küçük bir sahil kasabasında başladığımız bu yolculuğumuz bugün hem bütün İzmirlilere hem de dünyanın dört bir yanında yaşayan gönülden İzmirlilere ulaşmış.
Nazım’ın dediği gibi “Dostlar ki, bir kere bile selamlaşmadık. Ama, aynı ekmek aynı hürriyet aynı hasret için ölebiliriz!” Sevmişiz, sevilmişiz, bu sevgiyi emekle hak etmişiz.
Ruhlarımızın karşılaştığı İzmir sevdası yolunda, yoldaşlığınız için kucak dolusu, gönül dolusu teşekkürler!..
AŞKLA İZMİR!

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ