Alexa
Medya Siyaset

Türkçülük;Türk Milliyetçiliğinin özel adıdır.

Türkçülük;Türk Milliyetçiliğinin özel adıdır.

Türkçülük;Türk Milliyetçiliğinin özel adıdır.

Türkçülük;Türk Milletini sevmek ve onu madden ve manen yükseltmek ülküsüdür.

Başka milletlere düşman olmak gerekmez.Her insan kendi ailesini ve yakınlarını sever;haliyle kendi Milleti’ni de sever;bu çok tabii insani bir duygudur.Kimse kendi milletini seviyor diye kınanamaz.Nitekim dinimizin de emri budur.

Ben Türk’üm diyen;kalbinde ve gönlünde başka bir milletin özlemini duymayan herkes Türk’tür.

Türklük ve Yüce dinimiz birbirinin rakibi değil aksine birbirinin tamamlayıcısıdır.

Önce Türk müsün, Müslüman mısın söylemi cahillikten değilse hainliktendir.

Bir kimse hem Türk hem de Müslüman olur;olmalıdır.Biri bedense diğeri ruhtur.Asırlarca Türk Milleti yüce dinimize kalkan olmuştur.Kanını sel gibi akıtmıştır.Balkanlar’da ve Avrupa’da Müslüman olanlara Türk oldu derler.

Türk bir etnik grubun adı değildir;doğulusu,batılısı,güneylisi,kuzeylisinin ortak adıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Millet’i denir. Anayasamızın 66.madesinde de Türkiye Cumhuriyet’ine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür denmektedir.Ayrıca Türkiye dışında da büyük bir Türk Dünyası vardır.

Yüce Atatürk’ün dediği gibi ‘ne mutlu Türk’üm diyene’ diyoruz. 

(Bu metin Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu’nun sosyal medya hesabından alınmıştır)

Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu

Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Master, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde Doktora derecesi aldı. 1980-1981 öğretim yılında Helsinki Teknik Üniversitesinde ( Finlandiya'da) Doktora sonrası araştırmalar yapmıştır. Selçuk Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kimya Bölümü Başkanlığı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 21. Dönem Kırşehir Milletvekilliği ile 57. T.C. Hükümet'inde denizcilikten sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. Bakanlığının icraatları arasında; İstanbul ve Çanakkale boğazlarının gemi geçiş güvenliğini sağlamayı amaçlayan "Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi" bulunmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ