Alexa
Medya Siyaset

Türker Ertürk’den Muhalefete Çağrı “Seçimlere Katılmayın”

Türker Ertürk’den Muhalefete Çağrı “Seçimlere Katılmayın”

AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim yasakları kapsamı dışında bırakılması ve AKP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı gösterilen Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığından istifa etmeyecek olması ülke gündemine oturdu.

İYİ Partinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “AKP Genel Başkanı” sıfatı nedeniyle propaganda yasağının uygulanacağı 21-31 Mart tarihleri arasında kamu araç gereçlerini kullanmaması yönünde YSK’ya yaptığı başvuruyu görüşen YSK seçim genelgesini düzenleyerek reddetti. YSK hazırladığı genelge ile, söz konusu yasağın bakan ve milletvekilleri yönünden uygulanmasına karar verdi.

Yaşanan  gelişmeler üzerine bir açıklama yapan Emekli Amiral,araştırmacı yazar Türker Ertürk bu şartlar altına seçime gidilemeyeceğini belirterek muhalefete seçimleri boykot çağrısında bulundu.

Türker Ertürk yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“31 Mart Seçimlerinde yine hayal kırıklığı olacak! Neden adil ve dürüst olmayan seçime bir meşruiyet enstrümanı olarak katılmış olmak ve halkın iradesine sahip çıkmamaktır. Hiçbir çağdaş ülkede bu şartlar altında seçime gidilmez. Şimdi itiraz etmezsen sonra konuşmaya hakkın yok!

Binali Yıldırım’ın istifa etmeden adaylığı, Cumhurbaşkanının seçim propagandaları kapsamına alınmaması, YSK üyelerinin görev sürelerinin uzatılması da göstermektedir ki 31 Mart seçimleri dürüst ve adil olmayacaktır. Muhalefet bu durumu meşrulaştırmamalı ve seçime katılmamalıdır!”

 

Medya Siyaset
Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali boztepe dedi ki:

    Kılıcdaroglu’mu yapacak bu işi,asla yapmaz çünkü yürek yok,aciz!
    Belki İyi parti yapardı ama…

BİR YORUM YAZ