Alexa
Medya Siyaset

Türker Ertürk’den Muhalefete Uyarı “Şimdi Susarsanız Seçimden Sonra Ağlamaya Sızlamaya Hakkınız Yok”

Türker Ertürk’den Muhalefete Uyarı “Şimdi Susarsanız Seçimden Sonra Ağlamaya Sızlamaya Hakkınız Yok”

Emekli Amiral,araştırmacı yazar Türker Ertürk geçtiğimiz günlerde  31 Mart seçimlerinin dürüst ve adil olmayacağını belirterek Muhalefet partilerine seçime katılmama çağrısında bulunmuş bu çağrısı özellikle sosyal medyada ses getirmiş ve destek görmüştü.

Türker Ertürk 30 Aralık 2018 tarihinde yaptığı açıklamada “31 Mart Seçimlerinde yine hayal kırıklığı olacak! Neden adil ve dürüst olmayan seçime bir meşruiyet enstrümanı olarak katılmış olmak ve halkın iradesine sahip çıkmamaktır. Hiçbir çağdaş ülkede bu şartlar altında seçime gidilmez. Şimdi itiraz etmezsen sonra konuşmaya hakkın yok!Binali Yıldırım’ın istifa etmeden adaylığı, Cumhurbaşkanının seçim propagandaları kapsamına alınmaması, YSK üyelerinin görev sürelerinin uzatılması da göstermektedir ki 31 Mart seçimleri dürüst ve adil olmayacaktır. Muhalefet bu durumu meşrulaştırmamalı ve seçime katılmamalıdır!” ifadelerini kullanmıştı.

Ertürk bugün yaptığı açıklamadaysa boykot çağrısını yenileyerek, adil olmayan seçime rıza göstermenin rakibi meşrulaştırmaya yönelik kötü niyetle ve halkın iradesine sahip çıkmamakla açıklanabileceğini iddia etti.

Türker Ertürk Yaptığı Açıklamada Şunları Söyledi:

“Bir 100 metre yarışı düşünün; rakibiniz yarışa 50’nci metreden başlıyor ve hakemler rakibinizin formasını giyiyor. Yani yarış adil ve dürüst değil. Bu yarışa rıza göstermek saflık değilse rakibi meşrulaştırmaya yönelik kötü niyetle ve halkın iradesine sahip çıkmamakla açıklanır!

Dürüst ve adil olmayacağı belli olan bu yarış için muhalefet partileri şimdi mücadele etmiyorsa, bu adaletsizliği ve hukuksuzluğu halka anlatıp ve tüm dünyaya şikayet edip kıyameti koparmıyorsa, seçimden sonra ağlamaya, sızlamaya ve hile de yaptılar demeye hakkı yoktur bilesiniz!”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali boztepe dedi ki:

    Kılıçdaroğlu zaten Akl’ye çalışıyor yeter artık defolun gidin artık!

BİR YORUM YAZ