Alexa
Medya Siyaset

Türker Ertürk YSK’nın Aldığı Skandal Kararı Değerlendirdi

Türker Ertürk :Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı!

Türker Ertürk YSK’nın Aldığı Skandal Kararı Değerlendirdi

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek,seçimin 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenmesine karar veren YSK’ya bir tepkide emekli amiral,araştırmacı-yazar Türker Ertürk’ten geldi.

YSK’nın almış olduğu skandal İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına Türker Ertürk tepki gösterdi.

Ertürk,Medya Siyaset Genel Yayın Yönetmeni Murat Selamoğlu’na yaptığı açıklamada sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir derken kararın iktidarın ağır baskısı altında alındığını söyledi.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Seçimler gerçekten yenilenmeliydi! Şaibe var demek bile hafif kalır! Resmen halk iradesi çalınmıştı! Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı! Bugün ülkemizdeki rejimin adı tüm unsurları ile istibdattır! Ülkemiz için en büyük güvenlik sorunu budur! Bir an önce demokratikleşmemizin önü açılmalıdır.

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir ve iktidarın ağır baskısı altında alındığı çok açıktır.

Muhalefete düşen halkın iradesine sahip çıkmaktır. Muhalefet 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasında halkın iradesine sahip çıkmamış veya çıkamamıştır. Bugün de aynı şey yapılırsa ülkemiz için geriye dönülmesi mümkün olmayan gelişmelerin önü açılmış olacaktır.

Bu gayri hukuki karar için muhalefetin yapacağı karşı hamle 4 yıl sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile çok yakından ilgilidir. İktidar; iktidar gücünü seçimin adil ve dürüst olmayan şartlarına rağmen kaybetse de vermemeyi planlamaktadır. Hukuksuzluğa boyun eğerek 23 Haziran’da seçime girmek mi? Yoksa tüm muhalefetin örgütlü olarak seçimi boykot etmesi ve TBMM’den çekilmesi mi? Fayda ve mahzurları değerlendirilmeli ve karar bu bilinçle alınmalıdır!”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ