Alexa
DOLAR 7,654
EURO 8,9929
ALTIN 470,366
BIST 1093,22
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 29°C
Az Bulutlu

Türkiye Gündemi | Erdoğan Demir

Türkiye Gündemi | Erdoğan Demir
25.09.2017 - 0:02
A+
A-

 

Cumhurbaşkanı …

25 Eylül 2017 Pazartesi Kuzey Irak’ta Kürdistan’ın kurulması için yapılacak referandumun tarihi.

Bu referandumu yapma kararı alan Barzani’ye Ankara ve İstanbul’da, sözde bayrağını astıranlar, Diyarbakır Meydanı’ndan megri çekerek bu zatı karşılayan iktidar şimdi kalkmış bu referandumun yapılmaması gerektiğini söylüyorlar.

Bu zatı destekleyen ve onu muhatap alarak kabul edenler, ona güç veren iktidar, bu zatı destekleyen televizyonun Hava Durumu’nda  Türkiye’de birçok ili Kürdistan olarak göstermesine niye bugüne kadar sesini çıkarmaz.

Bu televizyonun nereden yayın yaptığını biliyormusunuz? Bu kanal Türksat Uydusu’ndan yayın yapmaktadır.

Peki bu ülkeyi yöneten iktidar, niye Barzani’ye Ey Barzani diye seslenmez ve bu televizyonun Türksat üzerinden yayın yapmasına hala izin vermektedir?  Buna bir anlam verememekteyim doğrusu.

Hükümet bir an önce bu televizyonun Türksat’taki yayınına son vermelidir.

***

Sayın Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Amerika’da Amerika Cumhurbaşkanı Trump ile görüşmesinde, kendisine “sevgili dostum” diye hitap etmiş.

Bu nasıl dosttur ki Suriye de PYD’ye tırlar dolusu silah gönderir?

Bu nasıl dosttur ki PKK’ya her zaman destek olur?

Bu nasıl dosttur ki FETÖ Elebaşısı zatı hala ülkesinde barındırır?

Türkiye’ye teslim etmez.

Erdoğan’ın bu tür tavrının biz ABD ile iyi ilişkiler içindeyiz imajını vermek içindir.

Sayın Erdoğan, dostu Trump’a acaba, “Ey dostum sen nasıl dostsun ki PYD’ye tırlar dolusu silah gönderiyorsun? “, “Sen nasıl dostsun ki Türkiye’de 1984 yılından bu yana 40 bine yakın polis, asker, öğretmen,doktor,sivili katleden PKK’ya niye destek veriyorsun? “ , “Nasıl dostsun ki 15 Temmuz’da TBMM’yi bile bombalayan, ülkede askeri kalkışmayı deneyen ve elebaşısı ABD’de bulunan örgütün ele başısını sizden istememize rağmen neden kendisini bize iade etmiyorsun? “ diyemedi acaba.

Sayın Cumhurbaşkanımız, dostluktan bahsedeceğine keşke bu gerçekleri dile getirebilseydi.

Ama kapalı kapılar ardında neler konuşuldu tabi onları bilemeyiz. Umarım ki orada konuşulanlar da bir gün kamuoyuna açıklanır.

***

Siyasette sıcak bir gelişme de 13 yıldan bu yana İstanbul’u yöneten veya kimilerine göre yönetemeyen Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa etmesi idi.

Topbaş, açıklamasında istifa nedenini kamuoyuna tam olarak açıklamasa da “Böyle olması gerekiyordu. Çocuklarıma aileme zaman ayıramıyordum” şeklinde açıkladı.

Topbaş’ın acaba birileri tarafından istifa etmesi  mi istendi. Bunu da bilemiyoruz.

Kadir Topbaş’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kimin geleceği tartışmaları yaşanmaya başlanacak.

Bu isimler arasında dikkat çeken isimlerden biri de Göksel Gümüşdağ oluyor.

Peki Göksel Gümüşdağ kimdir?

Gümüşdağ, Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ağabeyi Hasan Gülbaran’ın damadı.

Gümüşdağ’ın  Recep Tayyip Erdoğan’ın akrabası olması da kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir adım önde olduğunu gösteriyor.

Yani anlayacağınız, damadını Enerji Bakanı yapan, oğlu Bilal’in gizli Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı Erdoğan, şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yine bir akrabası olan Göksel Gümüşdağ’ı buraya getirmeyi hedeflemekte.

***

Canının istemediği şeyleri değiştirmek isteyen Erdoğan’ın TEOG’u istemiyorum diyerek, TEOG sınavlarının kaldırılmasını kamuoyunun gündemine taşıması ve Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından bunu bir emir telafi ederek harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı TEOG’un yerine nasıl bir sistem gelmesi arayışının içersine girmiştir.

TEOG’un kaldırılması yıllardan bu yana bu sınava hazırlanan çocukların emeklerine yazık olmadı mı?

Yine çocuklarına özel ders aldıran ve milyarlarca para harcayan ailelere yazık değil mi?

Kasım ayında TEOG sınavına girmek için hazırlanan ve emek harcayan öğrenciler neler yaşayacaklar. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

TEOG Sınavının kaldırılmak istenmesi tartışmaları sürerken hızını almayan Erdoğan Üniversite sınavlarının da kaldırılacağını ortaya attı.

Erdoğan’ın bu açıklamasına rağmen YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Üniversite Sınavlarının devam edeceği açıklamasını yaptı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sınavlarının kalkacağını tekrar açıklamasından sonra YÖK Başkanı Saraç, Konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı.  “Sınav bu yıl yapılacak . Üniversiteye girişte sınavsız bir model bugünkü şartlarda söz konusu olamaz. Sosyal adaleti sağlayan merkezi sınav bu yıl yine gerçekleştirilecek. YÖK’teki çalışmamız, sınavsız geçişe yönelik değil, mevcut merkezi yerleştirme ve merkezi sınavın aksayan taraflarını gidermeye, iyileştirmeye dönük ama özellikle yalınlaştırma ve bu sınavların yönetimini daha kolaylaştırmaya yönelik” dedi. Saraç, sınavlardaki yalınlaştırma ve sadeleştirmenin bu yılki üniversite sınavlarında uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin ise “Bu sistem, bizim planladığımız şekilde gerçekleşirse bu değişiklik mevcut giriş sisteminin daha yalın hale getirilmesi olduğundan dolayı en yakın zamanda da uygulamaya konulabilir. Daha yalın, karmaşık olmayan ve daha kolay yönetilebilir bir model getireceğiz.”

Saraç’ın bu açıklamayı yapması da  ilk yaptığı “Sınavlar yapılacak” açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı’nın ikinci açıklamasından sonra bu açıklamayı yapmasını da okurlarımızın takdirine bırakıyorum.

Bakalım bundan sonra sayın Cumhurbaşkanımızın canı neyi beğenmeyecek ve kaldırmak isteyecek.

Bunu da bekleyip görelim.

***

Son olarak şu konuyu da dile getirmek istiyorum.

Türkiye genelinde TOBB’a bağlı, tüm oda ve borsalarda yapılacak genel kurulların Bakanlar Kurulu kararı ile iptal edilmesi çok anlamsız bir karar gibi geliyor.

Bakanlar Kurulu ne ilgilendiriyor ki, oda ve borsaların genel kurullarını ne zaman yapacaklarına sen karar veriyorsun.

Türkiye’de ülkeyi yöneten hükümetin her şeyi ben bilirim ben her şeye karar veririm şeklinde bu türlü kararlar alması da, tüm oda ve borsalarda nasıl karşılanıyor bilemiyorum ama bu STK’ların içişlerine bir müdahaledir.

Bu müdahaleye bence bir tepki verilmeli.

 

Erdoğan Demir

Erdoğan Demir

23 Nisan 1967 Keşan doğumluyum evli ve iki çocuk babasıyım. 1983 yılında gazeteciliğe daha öğrencilik yıllarımda Önder Gazetesi’nde yazı ve maç haberleri yazarak adım attım. Ardından; Trakya Doğuş, Bulvar, Sabah, Günaydın, Akşam, Cumhuriyet, Foto Maç, Fotospor, Gazeteleri ile ATV, Star TV, NTV, Edirne’de yerel yayın yapan Trakya Televizyonu Muhabirliği ve Beylikdüzü’nde ulusal olarak yayın yapan Trakya Televizyonu ile Rumeli, Tek Rumeli ve Anadolu Yurdum Televizyonlarında “Geniş Açı “adlı program yapımcılığını ve son olarak Tek Rumeli Televizyonu’nda Abdullah Bostancı ile “Yerel Demokrasi “, Keşan FM’de Erdoğan Demir’le Spor Gündemi” adlı programı hazırlayarak sundum 1990 yılında kurulan ve haftalık olarak yayınlanan Halkın Sesi Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptım. 1991 yılında Keşan’da ilk olarak kurulan Gürer FM’de Haber Müdürü ve Program Yapımcısı olarak görev yaptım. 1993 yılında Keşan’da ikinci olarak kurulan Keşan FM Radyosu’na geçtim. Radyoların kapatılması ve siyah kurdela eyleminin ardından Yılmaz Özkaya’nın sahipliğini yaptığı ve günlük olarak çıkan Medya Keşan Gazetesi’nin kuruluş aşamasını tamamlayarak 17 Mayıs 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan Gazete’nin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürdüm. 1996 tarihinde Medya Keşan Gazetesi’ndeki görevimden ayrıldıktan sonra Uzunköprü’de sahipliğini Adnan Karakaya’nın yaptığı haftalık olarak yayınlanan Adalet Gazetesi ve aynı gazetenin Kanal 22 Radyo ile Televizyonu’nda haber bültenlerini sunup program hazırladım. 2001-2004 tarihleri arasında Enez Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladım. 2004 Yılı Ağustos ayında Enez Belediyesi’ndeki bu görevimden ayrılarak Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladı ve halen bu görevimi sürdürmekteyim. 1999-2000, 2000-2001 sezonlarında Anafartalarspor Kulübü Başkanlığı yaptım. Keşanspor’da Yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra Keşan Gençlik ve Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulüplerinde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Halen Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilciliği, Uluslararası Festivaller Birliği delegesi ve Trakya Temsilciliği ve Dünya Folklor Festivalleri Birliği Trakya Temsilciliği ile Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanlığı görevlerini sürdürmekteyim. Ayrıca CHP Spor Üst Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım. Yakın bir süreçte Ahbap Keşan oluşumunu kurmuş olup, burada Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. 2017 Eylül ayında TON TV'de 15 günde bir olmak Geniş Açı Programı'nı sundum. 3 yıldan bu yana da Cumartesi günleri Keşan FM’de Spor Zamanı adlı programı hazırlayıp sunmaktayım. 27 Temmuz 2012 yılından bu yana sahipliğini oğlum Alpcan Demir’in yaptığı www.kesanpostasi.com ve www.kesanpostasi.web.tv sitelerini hayata geçirmiş olup, BİBU Reklam Ajansı’nın yayın organı olarak yayınlarına devam etmektedir. Burada da Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktayım.
Erdoğan Demir Tüm Yazıları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.