Alexa
DOLAR 6,8648
EURO 7,7965
ALTIN 399,967
BIST 119104,31
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 35°C
Az Bulutlu

Türklüğe Nasıl Bakıyorlar?

Türklüğe Nasıl Bakıyorlar?
30.09.2019 - 21:37
A+
A-

TÜRK olmak suç mudur? Ümmetçiler için ırkçılık suçtur. Irkçılar içinse tam aksine ümmetçilik koruyucu kalkandır. ‘’Tanrı dağı kadar Türk’üz, Hıra dağı kadar Müslümanız’’ ise milliyetçilerin başat söylemlerinden biridir. Durum böyle olunsa mevcut iktidarın yetkilileri, sözcüleri Türklük hakkında  çeşitli tarihlerde bakIn neler söylemişler.

AKP’nin kitabında Türklük yok. (R.Tayyip Erdoğan)

Türklük anayasadan çıkacak (Davutoğlu)

Türklük şart değil (A.Gül)

Türk diye bir ırk yok (Yasin Aktan)

AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk (Aziz Babuşçu)

Kahrolsun Türkçülük (Mehmet Metiner)

Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün. Google girin Türk düşmanlığı yazın. Yukardaki yazılanların misliyle örnek göreceksiniz. Bütün bunlara rağmen Türkçülüğü elden bırakmayan ve kalkan olarak kullanan bir siyasi partide AKP ile ortak durumda. Adama sormazlar mı ‘’Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye’ Atatürk gençliğe hitabesini ‘’Ey Türk Gençliği  ‘’ diye başlar. Bütün dünyada milliyetçiliğin giderek yükseldiği bir dönemde milliyetçilikten uzaklaşmakLA ve ümmetleşmenin Türkiye’yi hangi noktaya getirdiğini hep birlikte yaşıyoruz. Türklük ve Türkçülüğün bu kadar ret edilmesi ve hatta aşağılanması karşısında Türkçüler susacak mı?  Gizli güçlerin, ajanların, kriptoların Türklüğü yok etmek için sessiz ve derinden çalıştıklarını görmemek gaflet olur. Yanlış anlaşılmasın Türkçülük faşizm olarak algılanmasın. Dünya ne çektiyse hep faşistlerden çekmiş, çekiyor.

Türkiye’nin artık farklı bir kulvara girdiği ayan beyan ortada. Türklük, Vatan, Millet kavramları gelecek günlerde daha çok değer kazanacak. Bu ne demektir Türkiye’yi faşizan olmayan Türkçülük ayağa kaldıracaktır. Ümmetçiliğin Türklüğü ve Türkiye’yi hangi noktaya getirdiğini hep birlikte acı bir şekilde yaşıyoruz. Yeni oluşumda Türk ve Türkiye’nin çağdaş bir ülke olarak yerini almasında hepimize görev düşüyor. Bir defa ümmetçi olan toplumların içinde bir tane gelişmiş toplum gösteremezsiniz. Türk kavramı etnik Türkçülüğü değil, Türk adı ve bayrağı altında yaşamakta olan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi, Hıristiyan, Yahudi ve diğer etnik, dinsel farklılıkları olan toplumların bir arada yaşaması olacaktır. Üst kimlikleri daima Türk ve vatanları Türkiye olacaktır. Buda özgürlük ve demokrasi ile gerçekleşir. Halen devam etmekte olan yönetimin Ümmetçiliği bunu gerçekleştirmekten çok uzaktır, hatta mümkün değildir.

Bu arada siyasi çarkların yani söylemlerin dönüşüme uğraması da kuvvetle muhtemeldir. Ümmetçi iken milliyetçilik naraları atan kriptoların var olacağını söylemek kehanet değildir. Bölünmüş, siyasete ve hatta yasalara güveni kalmamış, ekonomi canavarı ile boğuşan bu halk yeter ki daha fazla bölünmeden, dokuyu fazla bozmadan düzlüğe çıkabilsin. Burada aydınlara büyük görevler düşüyor.Bu sistem, bu hukuk, bu yönetim Türkiye’yi taşıyamıyor. Ekonomik ve siyasi olarak duvara tosladık hiç olmazsa toplumun daha fazla parçalanmasına izin vermemeliyiz. Karşımızda öyle bir zihniyet var ki evlere şenlik. Atatürk bu vatanı kurtarmasa İngilizler işgal etse bundan daha iyi olurduk düşüncesidestek buluyorsa bu halkın alenen kandırıldığını kim inkar edebilir. Öyle olsa idi baban kim olurdu? diye sormak da bizlere düşüyor.

Hedef: Birlik, beraberlik, tek ulus, tek vatan, tek bayrak, kardeşlik ve özgürlük. Türkiye bunları başaracaktır. Mayasında özgürlük ve demokrasi vardır. Zincir vurulmuş olarak yaşamamıştır, yaşamayacakta…

‘’BİZ DOĞRUDAN DOĞRUYA MİLLET SEVERİZ VE TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ. CUMHURİYETİMİZİN DAYANAGI TÜRK TOPLULUĞUDUR’’Mustafa Kemal Atatürk

Birilerinin Atatürk’ü sevmemelerinin ve onun eserlerini yok etmenin nedeni daha iyi anlaşılıyor.

ETİKETLER: ,
Bahattin Ayhan

Bahattin Ayhan

Araştırmacı-Yazarı.Tarih Türklerle Başlar,Türkiye Halkları,Antik Dönemden Günümüze,Köken-Dil-İnanç adlı kitapların yazarı
Bahattin Ayhan Tüm Yazıları
YORUMLAR
  1. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

    Sağolun varolun sayın Ayhan. Tamamen haklısınız. Bunların kitabında ve adamlarında Türklük yoktur, hiçbir zaman olmamaıştır ve asla olmayacaktır. Çünkü bunların tümü eski ve yeni açık ve gizli SEVR hortlakları yani BOP aşıklarıdır.

  2. Bahattin Ayhan dedi ki:

    Sayın Atıcı gerçekleri paylaşmaktan mutluyuz. Yeter ki düşüncelerimiz geniş kitlelere ulaşsın. Bugünlerde geçecek. Ardında enkaz bırakarak…Teşekkürler.