Alexa
Medya Siyaset

UCİM “Çocuk Susar Sen Susma”

UCİM “Çocuk Susar Sen Susma”

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği UCİM ‘in Bursa’daki Üyeleri bugün Ördekli Kültür Merkezinde gerçekleştirdikleri tanışma toplantısında bir araya geldiler.

Haber | Hidayet Sevinç (Medya Siyaset Bursa Temsilcisi)

UCİM Bursa temsilciliği henüz oluşturulmadığı halde 100 kişiden fazla üyesi olan derneğin üyeleri Çocuk istismarı ile mücadele konusunda bizler neler yapabiliriz sorusunun cevabını aradılar.

UCİM Bursa temsilciliğinin oluşturulması, Bursa’da gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında istişare ettiler.

Çocuklar üzerinde istismar ve şiddetin etkileri, çocuklarla iletişimin önemi, doğru ebeveyn-çocuk iletişimi nasıl olmalı, travma nedir? konularında uzman dernek üyelerinin bilgilendirmeler yaptığı toplantıda çocuk istismarının ortaya çıkmasından sonra yapılacak hukuki işlemler ve psikolojik tedavilerin neler olduğu hakkında bilgilendirmeler yapılırken ortak fikir olarak ortaya çıkan husus: çocuk istismarı ortaya çıktıktan sonra yapılması gereken konular hakkında toplumun bilinçlendirilmesi çok önemli olup bundan ziyade çocuk istismarının önlenmesi için neler yapabiliriz bu konularda bilinçlenmenin önemine değinildi.

Çocuklarda Mahremiyet eğitimine UCİM Bursa olarak iştirak edilmesi,  toplumsal, farkındalık yaratılması üye sayısının artırılması ve dernek gelirlerinin artırılması için çalışmaların planlanması için bir sonraki toplantının ne zaman yapılacağı kararlaştırıldı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ