Alexa
Medya Siyaset

Uğur Mumcu… Yarınları Gören Adam!.. (3. Bölüm)

Uğur Mumcu… Yarınları Gören Adam!..  (3. Bölüm)

Çıkarcının, hayının, fasadın önündeki en büyük engeldir yarınları gören adamlar. İşte tam da bu nedenle hayınlara hadef oldu Uğur Mumcu.

Horozdu Uğur Mumcu: Horoz sadece ötmez, uyandırır da… O yüzden erken koparılmış olmasın horozun başı!..

Katlinden önce, Kürt sorunu üzerine çalışıyordu. Barzani ailesi ile MOSSAD ilişkisini araştırıyordu. Eğer Mumcu öldürülmeseydi bu konudaki araştırmasını derinleştirerek yayınlayacaktı.” diye yazıyor onun çalışmalarını yakından takip eden dostları.

Katlinden sadece 2 hafta önce, 7 Ocak 1993 tarihinde kaleme aldığı yazısında bu kirli ilişkileri açıklamaktaydı. “Ortadoğu’nun karanlık bir kuyu olduğu her gün biraz daha anlaşılıyor” cümlesiyle başlıyordu o yazısı.., Komşularla sıfır sorun diyerek başlayıp, bu gün ülkeyi kan ve dehşet çemberinde yer alma noktasına sürükleyenler, o günlerde kurdu tuzaklarını!..

Bu gerçeği ta o günlerden bu günlerin aymazlarının kafasına çakıyordu Uğur Mumcu. “Orta Doğu bataktır, girersen çıkamazsın… acı, sömürü, kan ve gözyaşı vardır orada!” ikazı değil miydi onun kafalara çaka çaka  ortaya koyduğu!.

Orta Doğu’nun, geçmişin örneklerine rağmen, bugünkü kanlı karargahını BOP diyerek GOP diyerek hazırlayanların ellerinde ta o günlerden bulaşmış Uğur’un asil kanı vardır.

İsrail gizli istihbarat örgütü MOSSAD ile Kürt Lideri Molla Mustafa Barzani arasındaki o güne kadar bilinmeyen inanılmaz ilişkidir o yazıda anlatılan. Ayni zamanda da Barzani-ABD ilişkileri açık şekilde dile getirilmekte.. ABD; CIA ile; İsrail MOSSAD ile, ve de Barzani bu örgütlerin desteği ile meydan okumakta ve cirit atmaktadır bu gün bölgesinde..

Bunu görmek için illaki Barzani’lerin ihanetini ta 2017’lerde yaşamak mı gerekiyordu? O günlerden 2019’lara ihanetten öte hani çözüm taşındı?

“Bop Eşbakanıyım ifadelerinin övünerek söylendiğini cümle alem duydu da, BOP eşbaşkanlığının bittiğini bir kerecik olsun duyan bir tek kulak var mı?

 Ve işte yine ta o günlerden bu günleri gören o yazının en can alıcı noktası..

“Bu ilişkiler sürüyor ve anlaşılıyor ki daha da sürecek… gizli yollarla sürecek, açık yollarla sürecek…
İlgi belli…
İlişki de belli…
Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD ‘ın Kürtler arasında?” Bu soruyu Sevgli Uğur Mumcu ta yıllarda soruyordu da, bu günlere aktarılan bölümü ne bu sorulrın?
Yoksa CIA ve MOSSAD, antiemperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?

Şimdi nerelere evrildi bu savaş?…

1993’te, 2014’leri, 2024’leri anlatan bu teşhisi, Uğur Mumcu’nun, 2000’lere bile ulaşmadan katledilmesinin asıl nedeni olabilir mi?..

Horozdu Uğur Mumcu: Horoz sadece ötmez, uyandırır da… Yeniden soralım sorumuz: O yüzden erken koparılmış olmasın horozun başı!..

*****

İhanet yapa dursun planını.. İhanetin planları karşısında yılgın durmamaktır yiğitlik!. Ülkesi adına yiğitliğe soyunana karşı durmaktır kahpelik!…

Söz verdi Türk halkı unutmayacak Uğur Mumcu’yu.. Ve Abdi İpekçi’yi; Çetin Emeç’i, Turan Dursun’u, Doğan Öz’ü, Bahriye Üçok’u, Muammer Aksoy’u, Onat Kutları; Ahmet Taner Kışlalı’yı, Necip Hablemitoğlu’nu.. Gaffar Okkan’ları ve diğer aydınlanma ustalarını..

Aydınlık olsun, yattıkları yer!…

Daim olsun yaktıkları ateş…

28 Ocak 2019

Mehmet Halil Arık

Emekli eğitimci – DENİZLİ

mehmethalilarik@gmail.com

Mehmet Halil Arık

Mehmet Halil Arık

Emekli Eğitimci
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ