Alexa
Medya Siyaset

Ülkemiz Bugün Çanakkale’den Daha Sinsi Ve Tehlikeli Kuşatmalarla Karşı Karşıya

Ülkemiz Bugün Çanakkale’den Daha Sinsi Ve Tehlikeli Kuşatmalarla Karşı Karşıya

Saadet partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Çanakkale zaferi’nin 103. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı:

Çanakkale zaferinde,  Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan Karamollaoğlu; “Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders birlik ve beraberliğimizdir.  Bundan 103 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Temel Karamollaoğlu “Çanakkale zaferi, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin delilidir” dedi.

Çanakkale direnişinde,  Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan Karamollaoğlu; “Tarih sadece anmak için değil anlamak ve ders çıkarmak için vardır.  Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise; birlik ve beraberliğimizdir.  Bundan 103 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur” dedi.

Ülkemizin ve bölgemizin bugün Çanakkale ’den daha sinsi ve tehlikeli kuşatmalarla karşı karşıya bulunduğunu belirten Temel Karamollaoğlu:  “Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıklar tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet, daha fazla özgürlüktür. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara inat daha fazla kucaklaşmaktır.  Ayrıştıran değil birleştiren olmaktır.   Bu temenni ile aziz milletimizin Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını kutluyor, bu vatanı korumak için can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum ” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ