Alexa
Medya Siyaset

Ümit Özdağ Görevinden İstifa Etti.İYİ Partiden Açıklama Geldi

Ümit Özdağ Görevinden İstifa Etti.İYİ Partiden Açıklama Geldi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Ümit Özdağ görevinden istifa etti.

Edinilen bilgiye göre Özdağ, genel başkan yardımcıları Koray Aydın ve Musavvat Dervişoğlu’nun parti içi politikalarına ve bu politikalar sonucu ortaya çıkan olumsuz seçim sonuçlarına tepki olarak bu kararı aldığı öğrenildi.

ÜMİT ÖZDAĞ PARTİDEN DE İSTİFA EDİP,YENİ BİR OLUŞUMA MI GİDİYOR?

Ümit Özdağ hatırlanacağı üzere 24 Haziran genel seçimlerinde yakın çalışma arkadaşı Yusuf Halaçoğlu’nun milletvekili adayı gösterilmemesi üzerine parti yönetimi ile ters düşmüştü.Genel seçimler sonrası Meral Akşener’in istifası üzerine adı genel başkanlığa aday olacağı şeklinde geçmişti.

Özdağ yerel seçimler öncesi de başkanlık divanında yaşanan sert bir tartışma sonrası genel merkezdeki odasını boşaltmıştı.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan bir İYİ Parti yetkilisi Özdağ’ın uzun süredir Ülkü Ocakları benzeri bir yapılanma üzerinde çalıştığını iddia etti.Bu çalışmaları Özdağ’ın kurucusu ve başkanı olduğu 21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü üzerinden yürüttüğünü tıpkı Ülkü Ocaklarında olduğu gibi Üniversitelerdeki gençleri hali hazırda İYİ Parti TBMM grup danışmanı olan bir kişi ile örgütlediğini ifade etti.

Aynı yetkili TBMM Grup danışmanı olan kişinin çevresine Ümit Özdağ adına çalışmalar yürüttüğünü söyleyerek “Bugün İYİ Parti var,yarın daha İYİ bir parti olabilir” ifadelerini kullandığını iddia etti.

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Ümit Özdağ’ın istifası ile ilgili İYİ Parti’den açıklama geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın imzası ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin kurulduğu günden bu yana, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Sayın Ümit Özdağ, bugün itibarıyla, bu görevinden ayrılmıştır.”

“Sayın Özdağ bu kararı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile geçtiğimiz ay yaptığı istişarenin ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki çalışmalara yoğunlaşmak üzere almıştır.”

“Aziz Milletimizin bilgisine sunarız.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ