Alexa
Medya Siyaset

Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu,Akşener’e Bayrak (mı) Açtı

Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu,Akşener’e Bayrak (mı) Açtı

Kuruluşundan 8 ay geçmeden, devletten tek kuruş maddi yardım almadan seçimlere giren,havuz medyanın ambargo uyguladığı İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e seçim sonuçları ile ilgili parti içinden ilk eleştiri geçtiğimiz günlerde Yusuf Halaçoğlu ’ndan  geldi.

Halaçoğlu seçimden iki gün sonra basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener’in açıklamaları ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Akşener ve parti yönetimini eleştirdi.

Yusuf Halaçoğlu Akşener’i kast ederek “Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp %7 oy aldınız.Bu başarı mı?” sorusunu yöneltti.

Halaçoğlu İzmir’den ev aldım bahanesi ile Kayseri milletvekili olmasına rağmen İzmir’den aday olmak istemiş ancak genel sekreter Dr.Aytun Çıray ve genel başkan yardımcısı Musavat Dervişoğlu’nun İzmir ilk sıradan aday gösterilmesi nedeni ile Kayseri’den tekrar aday olması yönünde ikna edilmeye çalışılmış ancak Halaçoğlu bunu kabul etmemişti.

Yine o dönemde kulislerden gelen haberlerde Halaçoğlu ile birlikte hareket eden Genel başkan yardımcısı Ümit  Özdağ’ın parti yönetimine Halaçoğlu  İzmir’den aday gösterilmezse  , istifa ederim  tehdidinde bulunduğu , genel başkan Akşener’in gitmek isteyen gider sözü sonrasında bu ısrarından vazgeçtiği iddia edilmişti.

İYİ Parti kulislerinden sızan son haberlere görede  Halaçoğlu’nun Akşener’i eleştiren sözlerinin  arkasında Ümit Özdağ’ın olduğu,Özdağ’ın amacının cumhurbaşkanı adayı olması nedeni ile milletvekili olamayan Meral Akşener yerine grup başkanı olmaya çalıştığı bu yönde milletvekilleri ile gizli gizli görüştüğü ancak gereken desteği göremeyince grup başkan vekilliği için kulis yaptığı ve ekim ayında meclisin yeni yasama yılına başlaması ile birlikte Akşener’i itibarsızlaştırıp olağanüstü kurultayı toplayıp genel başkanlığa aday olmayı planladığı iddia edildi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Iyi parti hızla büyüyecektir.Meral Akşener’de Başkanımız’dır

BİR YORUM YAZ