Alexa
DOLAR
8,2971
EURO
9,9864
ALTIN
477,49
BIST
1.337
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Parçalı Bulutlu
22°C
İzmir
22°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
24°C
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Pazar Gök Gürültülü
24°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
23°C

Ümit Yalım :Anayasal düzeni ortadan kaldırmak darbe suçudur

Ümit Yalım :Anayasal düzeni ortadan kaldırmak darbe suçudur
Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin iktidara gelmesiyle Türkiye sürekli olarak toprak kaybediyor. Son olarak Küçük Çuha Adası’nın da savunulmadan ve alenen Yunanistan’a teslim edilmesiyle Türkiye kendi hükümeti eliyle Anadolu kıyılarına hapsedildi. Adalar (Ege) Denizi Yunan gölüne dönüştü.
*Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunda bir karış vatan toprağını vermemek için nice Mehmetçikler, Polisler ve Korucular şehit olurken, Türkiye’nin batısındaki vatan toprakları adalar savunulmadan teker teker Yunanistan’a teslim ediliyor.

ANAYASAL DÜZENİ ORTADAN KALDIRMAK DARBE SUÇUDUR !…

*Siyasal iktidarların korumakla görevli olduğu anayasal düzen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa AKP İktidarları döneminde değişikliğe uğrayarak ortadan kalktı. Adalar (Ege) Denizi’nde 19 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığının 2004’ten itibaren Yunanistan tarafından işgal edilmesiyle, Türkiye batıdan bölündü ve Türkiye’nin batısında ikili devlet düzenine geçildi.
*Türkiye’nin batısındaki 19 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı Yunanistan’ın Başkenti Atina’dan yönetiliyor.
*Türkiye’de, Yunan askerleri kullanılarak darbe yapılmıştır. Devletin tekliği ve birliği ortadan kalkmış, otorite, Yunanistan ve İstanbul Fener Rum Patrikhanesi ile paylaşılarak Türkiye’nin batısında ikili devlet düzenine geçilmiştir.

GENELKURMAY BAŞKANI YAŞAR GÜLER SARAY MUHAFIZLIĞI YAPIYOR !…

*Vatan toprakları işgal edilirken olanı biteni turist gibi seyreden Yaşar Güler’in, vatan topraklarını savunmak yerine saray muhafızlığı yaptığı ortaya çıktı.
*Güler’in direktifi doğrultusunda görev yapan kurul tarafından, Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiğim yazı için orduevlerine girişim 1 yıl süreyle yasaklandı.
*İdare Mahkemesi, Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın şahsımla ilgili orduevleri giriş yasağı işlemini hukuka aykırı bularak oy birliği ile “Yürütmeyi Durdurma Kararı” verdi.
*Adalarımızı işgal eden, Türk düşmanı, işgalci Yunan subayları, Hulusi Akar ve Yaşar Güler’in özel misafiri olarak elini kolunu sallayarak orduevlerine girerken, vatan topraklarını savunan Türk subayı Ümit YALIM, orduevlerine ancak mahkeme kararı ile girebiliyor.

TÜRKİYE BÖYLE SKANDAL GÖRMEDİ !… YAŞAR GÜLER VE KARARGAHI, İŞGAL EDİLEN TÜRK ADALARININ YUNAN ADALARI OLDUĞUNU İMA EDİYOR !…

*Bu güne kadar işgal edilen adalar ve kayalıklar hakkında basına yaptığım açıklamalar yüzlerce defa haber oldu. İşgal haberlerinin hiçbirisi, konunun muhatapları olan AKP Hükümetleri, Dışişleri, İçişleri ve Savunma bakanlıkları ile Genelkurmay Başkanlığı tarafından tekzip edilmedi, edilemedi.
*General Güler ve Karargahı, 30 Mayıs 1913 Londra Antlaşması, 1923 Lozan Antlaşması ve 1947 Paris Antlaşması ile ismen egemenlik devri yapılmayan ve anılan antlaşmalara göre Türk egemenliğinde kalmasına rağmen savunulmadan Yunanistan’a teslim edilen ada ve kayalıkların Yunanistan’a ait olduğunu iddia ediyor.
*General Güler ve Karargahı, Yunanistan’a ait olduğunu iddia ettikleri söz konusu adalar ve kayalıkların, varsa hangi antlaşma ile Yunanistan’a verildiğini ispatlamak zorundadır.
*İşgal edilen Türk adalarının Yunan adaları olduğunu iddia eden Yaşar Güler ve karargahını, 25 Aralık 2020 Cuma günü saat 17:00’ye kadar iddialarını ispat etmeye davet ediyorum.
*İdialarını ispat edemezlerse, 2016’dan bugüne kadar savunulmadan Yunanistan’a teslim edilen Türk adaları ve Türk kayalıkları için Aydın ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından anılan generaller hakkında resen soruşturma açılmalıdır.
Konu ile ilgili yazı ve belgeler ek dosyada sunulmuştur.
Saygılarımla,
Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
NOT: Bu yazı muhatapları ile birlikte Aydın, Muğla Cumhuriyet Başsavcılıkları ve HSK’ya da e-posta ile gönderilmiştir.
Yorumlar
 1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

  Tamamen SOMUT, gerçek VATANSEVER, baştan sona MUHTEŞEM bir teşhis, teşhir ve tel’in. Çok değerli yazarı ünlü uzman, cesur ve üstün komutan albay Ümit YALIM’a en yürekten tebrikler, sonsuz teşekkürler, derin saygılar, en iyi dilekler, yeni utkular ve özel bir ithaf :

  BUNLARIN GİTMELERİ GEREKEN YERİN ADI

  Bu narsistler,nihilistler,rasistler,
  Nepotistler, şövenistler,fasistler,
  Bu en pis ve iğrenç ajitasyon ve propaganda operasyoncuları,
  Hem örtülü hem örtüsüz, yerli ve yabancı senaryo oyuncuları,

  Bütün Türkiye’yi, tam ve tüm bir iflasa ve yıkıma sürüklediler.
  Milyonlarca kadına,erkeğe,çocuğa,bebeğe hayatı zehir ettiler.
  On binlerce vatan sever subaya,aydına, öğrenciye kumpaslar kurdular.
  Bütün uzak ve yakın komşu halklara ve uluslara kin ve nefret kustular.
  Orduyu, jandarmayı ve polisi, Arap çöllerine ve cehennemine sürdüler.
  Yüzbinlerce masum yurttaşın evini başına yıkarak ocağını söndürdüler.
  Nihai emelleri ve menzilleri, bu kadim yurdu ve ulusu tarihten silmektir.
  Bu ihanette yoldaşları, araçları, yandaşları ise mafya ve Muaviye’ciliktir.

  Bunların bu ve tüm öteki büyük suçları ve günahları otlar gibi çoktur.
  Bunlara bu kutsal toprakların altında da üstünde de hiçbir yer yoktur.
  Bunların tümünün er ya da geç ama mutlaka gitmeleri gereken yerin adı,
  Önce tam yetkili bir akıl ve sinir hastanesi, sonra da Yüce Divan’da yargı.

  Bu,en yaşamsal,ulu ve kutsal bir ulusal ve toplumsal görevdir
  Ve tek ve en geniş bir Hak, Vatan Ve Halk Cephesi’ni gerektirir.
  Bu yüce CEPHE’yi kurmak, güçlendirmek ve utkuya ulaştırmak için,
  Yediden yetmişe tüm muhalif kişiler ve partiler olarak elele verelim.

  Pınar Atacı, 24.Aralık.2020