Alexa
DOLAR 8,0857
EURO 9,5497
ALTIN 494,607
BIST 1144,45
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 25°C
Mevzi Sağanak

Vatan Haini Kime Denir?

Vatan Haini Kime Denir?
25.09.2018 - 21:00
A+
A-

Vatan haini kime denir?

Kısaca;  ülkesinin düşmanlarına bilerek hizmet eden kişilere denir diye tanımlayabilir miyiz?

Günümüzde bir eğilim ; insanlığın yüksek değerlerine atıf yaparak“ eylem ve söylemleri yukarıda çizilen çerçeve içerisinde kalan bazı kişileri bu hainlik tanımlamasının dışında tutmaktadır..

Oysa inanıyoruz ki bu eğilim;  günümüzün çok gelişmiş, adeta insanların kan damarları içine sızarak dolaşan bir emperyalizm ürünüdür. Öyle ki belki de bu insanların bir bölümü, kendileri farkında olmadan üretilmiş ve cepheye sürülmüş hissini veren kişilerden oluşmaktadır. Sanki beyinlerinin içine ancak kurgu filmlerdeki gibi hainlik Chips’i yerleştirilmiş ve robotlaştırılmışlardır.

Kimdir bunlar? Bunlar adları Liboş’a çıkmış, ilk aklımıza gelen şöhretlerle, ( bunların pek çoğu bugün hapishanelerde konuk edilmektedirler.)  bu güne kadar hiç adını duymadığımız,ancak Soner Yalçın’ın eski bir yazısından öğrendiğimiz, GAP bölgesinde su ve tuz oranları ile oynayarak güzelim toprakları ürün veremez hale getiren, işlerine Abdüllatif Şener tarafından son verilince de gönderildiği ABD ye dönüp eski üst düzey görevine dönen bürokratlardır. Diğerleri ise aydın olmanın gereğinin bunlar gibi olunmasını zanneden mahcup aydınlardır.

Bunların ortak özellikleri; Atatürk’ten yola çıkarak Cumhuriyet düşmanlığı veya Türkiye Cumhuriyeti üzerinden yola çıkarak Atatürk düşmanlığı yapmaktır. Artık günümüzde şu;  kabak gibi ortaya çıkmıştır ki Birinci Dünya Savaşı sonrası Paris Konferansındaki galiplerin, Sevr dayatması ile yapamadıklarını, yüz yıl sonra yapmak üzere olduklarıdır. Yukarıda saymaya çalıştıklarımızdan birisi; durup-dururken Osmanlı, yani Türkler ( sanki Osmanlı sadece Türklerden oluşmuş gibi ) bir milyon Ermeni katletti diye bir laf adetti,  Nobel ödülü ile yüklüce bir parayı ve şöhreti kaptı.

Uzun zamandan beri Ermeniler; ülkemize bugüne kadar verdiklerinden daha büyük zarar verecek bir etkinliği 2015 de gerçekleştirmenin hazırlığı içindeydiler. Bunu çok iyi bilen ülkemizin önde gelen liberallerinden birisi tam zamanıdır deyip “ 1915: Ermeni Soykırımı “ isimli bir kitap yayınladı. Bu şahsın önceleri yazmış olduğu birkaç kitabını okuduğum gibi “ Kürtler “isimli kerpiç kalınlığındaki bir kitabını alıp oldukça zorlanarak okumuştum.Düşünmüştüm ki Kürtler hakkında bilmediğim bazı şeyleri bu kitaptan öğreneceğim. İnanın bu kitapta bilgi denen bir şey bulamamıştım. Okuduktan sonra öğrenmiştim ki bu kişinin benden fazla bildiği: Güney Doğuya benden fazla seyahat yaptığı, birde Abdullah Öcalan çevresindekilerden bazıları ile görüşmüşlüğü idi. Sözün kısası; kitaba verdiğim paraya acımıştım. İşte bu yüzden son kitabına para vermenin israf olacağını düşündüm.

Oysa yazar bu kitap nedeni ile Ermeni Diasporasının en güçlü olduğu Paris’te ağırlanıp aferin almış. Eğer bir gün Lejyon D’honor nişanı ile onurlandırılırsa hiç şaşırmayacağım.

Yahu bırakınız böyle iddialı bir kitap yazmayı, soykırım konusunu merak eden dürüst bir okuyucu dahi önce en azından Türk kayaAta öv, Bilal Şimşir, Uluç Gürkan en sonunda da Murat Bardakçı’nın “ Talat Paşa’nın Not Defteri “  isimli kitaplarını ve o eserlerde işaret edilen belgeleri inceleme zahmetine katlanır. Bundan sonra da o isimli bir kitap yazmaya kalkışır.

Yurtseverliğinden en küçük kuşku duymadığım merhum dedeciği, Osmanlı’yı yıkılmaktan kurtarayım derken, nerede ise Türk neslinin yok olmasına zemin hazırlayanlardan birisi olmuştu. Hiç mi dedesini ve yaptıklarını anlatan tarih okumaz bu arkadaş? Soykırım suçlaması gibi aşağılayıcı, rezil bir sıfatı bu ülkeye yakıştırıp hepimizi soykırımcı bir ulus olmakla suçlarken acaba yanlış mı yapıyorum diye hiç mi düşünmez? Nedir bunların bizimle alıp veremedikleri?

27 Ekim’de, Paris EHESS (EcoledesHautesEtudes en SciencesSociale) François FuretAnfisi’nde yapılan konferansın konukları Hasan Cemal, sosyolog Hamit Bozarslan ve tarihçi Taline Ter Minassian oldu.  Cemal“1915: Ermeni Soykırımı” adlı kitabı hakkında konuşma yaptı.

Ermeni Cemaati’nin yayın organı Agos’ta Nazlı Temir, Cemal Paşa’nın torunu olan Hasan Cemal’in konuşması üzerine değerlendirmelerde bulundu

Rahmetli hariciyecimiz Kamuran İnan “ BİZİM NE KADAR ÇOK HAİNİMİZ VAR “ demişti, acaba kimleri kast ederek söylemişti bu sözü?

Osman Arıkan

Osman Arıkan

Osman Arıkan

1940 Bursa Orhaneli doğumluyum.İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden ve İstanbul üniversitesi İsletme fakültesi işletme iktisadı enstitüsünden mezun oldum.Özel sektörde yöneticilik yaptıktan sonra kendim bir şirket kurarak ticaret hayatına devam ettim. 1976-12 Eylül 1980 arası CHP il yönetim kurulu üyesi ve eğitim komisyonu başkanlığı yaptım. 1992 seçimlerinde SHP Bursa üçüncü sıradan ön seçimle milletvekili adayı oldum.Fakat Bursa da SHP milletvekili çıkaramadığı için seçilemedim. Halen Sade bir CHP üyesiyim.
Osman Arıkan Tüm Yazıları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.