Alexa
Medya Siyaset

Veli Ağbaba :İsmet Paşaya Laf Söylemeleri Ne Kadar Acı

Veli Ağbaba :İsmet Paşaya Laf Söylemeleri Ne Kadar Acı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Kızılcahamam kampının kapanışında yaptığı konuşmada İsmet İnönü’nün elinde ABD bayrağı ile çekilmiş fotoğrafını göstererek CHP’ye ve İnönü’ye sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan, İnönü’nün elinde Türk ve ABD bayrağı tuttuğu bir fotoğrafını göstererek “İşte görüyorsunuz, elindeki bayrak dikkat edin Türk bayrağı değil. Elindeki bayrak Amerika. Bu da İnönü. Bunların geçmişi hep böyle. Dün neydi ki bugün ne olacak? Yaptıkları iş bu. Bunu elinde niye taşıyor? Bu bir teşekkürname, bunun için taşıyor” ifadelerini kullandı.

‘Erdoğan’a yanıt CHP’li Veli Ağbaba ‘dan geldi’

Erdoğan’nın bu açıklamasına cevap gecikmedi.

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba aynı anlarda çekilmiş bir başka fotoğraf karesiyle sosyal medya hesabından Erdoğan’na cevap verdi. Veli Ağbaba Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Başkanlık hayaliyle parlamenter demokrasiyi yok etmek isteyenlerin, her sıkıştıklarında Dünya siyasi tarihinde kendi iktidarını demokratik yollarla devreden,tek partili yaşamdan çok partili yaşama geçişi kendi elleriyle gerçekleştiren İsmet Paşa’ya laf söylemeleri ne kadar acı” diye yazdı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ