Alexa
Medya Siyaset

Yapabilir miyiz?

Yapabilir miyiz?

Dedelerimizin yaptıkları gibi vatan ve devlet uğruna geride bıraktıklarını, canlarını, servetlerini düşünmeden, sevdiğine koşar gibi ölüme koşabilir miyiz?

Bence çoğumuz yapamayız, yapmayız!

Çünkü, Atatürk’ün gönlündeki “Türk Milleti” olmayı başaramadık!
Ortak duygularımızı, vatan sevgimizi ve Allah korkusunu kaybettik.
Ancak birlik olursak, Cumhuriyetin kurucu değerlerine ve çağdaş demokrasiye sahip çıkarsak bu coğrafyada bağımsız ve özgürce yaşayabilecek bir millet olmayı unuttuk!

Kimimiz “Benim param var, gerekirse yurtdışında yaşarım” dedi, kimimiz “Konuşursam beni vergi deneticileri ile, polisle ezerler” dedi, en garibanlarımız ise “Benim kaybedecek neyim var ki, hiç olmazsa makarnam kömürüm geliyor” diye kendini dünyaya kapattı.

Şimdi bazılarımız diyecek ki;
“Serdaroğlu, hele bi dur, o kadar da değil. Vatan işgal altında olsa biz de dedelerimiz gibi mücadele ederiz. Vatan işgal edildi de, bizim mi haberimiz yok!”

Sizce bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Vatanı;
Anayasa ve yasalara uygun yönetilen çağdaş bir Hukuk Devleti mi?
Lâiklik ilkesinin Atatürk Milliyetçiliğinin geçerli olduğu tam bağımsız bir ülke mi?

Dedelerimizin can pahasına savaştığı küresel çeteler gitmiş, yerine “Kurtuluş Savaşını Keşke Yunan Kazansaydı” , “Keşke Çanakkale Geçilseydi” , Atatürk’e “Kefere Kemal- Beton Kemal-Deccal” diyen hainleri, devletimizin sofrasında ağırlamaktan çekinmeyen “Eşbaşkanları” gelmiş! Gelmemiş mi?

Anayasa madde 104; Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyet’ini ve Türk Milletinin Birliğini temsil eder”der. Bu madde, çiğnensin diye mi yazıldı?

Görevi Anayasa’da belli olan Cumhurbaşkanı ne diyor?
“T.C Devleti çömez bir devlettir.”
“Türkiye düşmanı olan diğer partilere oy vermeyin.”
“AKP’li olmayan Belediyeler, halka yardım yapamaz, aşevlerini bile kapatırım.”

Yani açıkçası diyor ki; “Ben sizin Cumhurbaşkanınız değilim. Ben sadece AKP’lilerin Cumhurbaşkanıyım.Ne haliniz varsa görün!”

Peki, Türk Milletini bu badireden çıkarması beklenen mevcut Siyasi Partilerimiz ne diyor, bir de onlara bakalım!
Ana Muhalefet;
Türkiye’de demokratik rejim çatı-çatır yıkılırken, bir tane olsun büyük miting yapabildi mi?Türk Milletini, inandırıp ayağa kaldırabildi mi? Herhangi bir eylem koyabildi mi?Ne yapıyor?
Salı günleri Genel Başkan konuşuyor, diğer günler AKP’ye laf sokmayı siyaset sananüç kişi sırayla konuşuyor! Kim dinliyor? Hiç kimse!

İYİ Muhalefet;
Genel Başkanları, yardımcısına kızdığı için tivitle istifa ediyor, eleştirdiği Erdoğan çağırdığında Saray’a koşup, ellerine sarılıyor!
Ülkücü delikanlı (!) Koray Aydın, beyanat veriyor; “Kanuna bir madde eklediler, hem muhalif basına gözdağı verdiler hem de milletvekilimiz Ümit Özdağ hakkında fezleke düzenlediler!”
İyi de, sen ne yaptın? Sen haber spikeri misin? Bu kanunsuzluğa, aynı sertlikte yanıt verecek yüreğin yok mu?

Hapisteki Muhalefet;
Tüm seçilmiş Belediye Başkanlarınızı, haklarında yargı kararı olmadan görevden aldılar, tutukladılar. Genel Başkanınızı hapsettiler. Hiç sesiniz çıkmadı?
Yıllarca bunlar için, “Terörle aranıza mesafe koyun” dedik.
Bunlar, terörle aralarına mesafe koysalar ne olur, koymasalar ne olur?
Kendi insanlarına ve haklarına sahip çıkmayan bir partiden, insanlarımıza ne fayda gelir? Bunlar nasıl Türkiye’nin partisi olur?

Nasıl muhalefet yapılır ve nasıl sonuç alınır, size Çoban Ateşi Hareketi olarak bizler göstereceğiz.
Bizler, Türk Milletinin-Türk Devletinin-Türk Demokrasisinin-Atatürk’ün gönüllü savunucularıyız.Allah’tan başka kimseden korkumuz yoktur. Tek güvencemiz, dayanağımız Türk Milletidir.
Herkesle, anlayacağı dilden konuşmasını, anayasa-yasa tanımayanları, hukuk yoluna getirmesini iyi biliriz.

Yürekli ve namuslu insanların yapması gerekenlere bir örnek verelim;
Gazeteci Barış Pehlivan ce Barış Terkoğlu, Avukatları aracılığıyla şu duyuruyu yaptılar;
“ARTIK TAHLİYE TALEBİMİZ OLMAYACAKTIR. İDDİANAMEMİZİ HAZIRLAYIN YETER!”Sizin tahliyeniz batsın, istemiyoruz. Korkmuyoruz, yılmayacağız…

Eyy Muhalefet Partilerinin Genel Başkanları; İşte size bir öneri!
“Türkiye bir hukuk devletidir. Hiçbir kişi, neyle suçlandığını bilmeden zindanda tutulamaz” deyin ve üçünüz, Beştepe Sarayının önünde “Ölüm Orucuna” başlayın.Görün bakın Türk Milleti nasıl sizi kucaklayacak…

Siyaset, ülke yönetimi, bilgi-beceri-sevgi-yürek ister. Siyaset korkakların işi değildir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Nisan 2020
Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ