Alexa
Medya Siyaset

Yasallık Hareketi ve Çoban Ateşi

Yasallık Hareketi ve Çoban Ateşi

Yazar Levent Gültekin, Finlandiya Devrimi diye anılan “Yasallık Hareketi” adlı oluşumu anlatıp, benzerinin Türkiye’de kurulması talebini aktardı.

Yasallık Hareketi, Finlandiya’da demokrasiyi katletmeye kararlı iktidarı seçime zorlayıp, iktidardan düşürmek için kurulan bir birliktir. (Konuyu merak edenler, “Demokrasiler Nasıl Ölür” adlı kitabı edinebilirler)

Bendeniz 55. Hükümette Devlet Bakanı olarak, “Yurtdışında Yaşayan Türklerin Sorunları” konusunda görevlendirilmiştim. Bu sebeple Avrupa’nın 5 ülkesinin demokrasi kültürlerini, yaşadıkları sıkıntıları,din ve devlet işlerinin ayrılmasının şart olduğunu,fakat gerçeği ancak milyonlarca insanın ölümü sonucunda anladıklarını inceleme, yetkililerle görüşme fırsatı bulmuştum.

Ülkemizde ise, tarihimizin en çalkantılı dönemi olan 1970-2020 arasını yaşamış, bu dönemin çoğundasiyasetin ön safhalarında olmuş, yaşadıklarımızı ve çözüm önerilerimi araştırma- yazma fırsatını bulmuş biriyim. 2001 yılından itibaren, deneyimlerimi aktardığım, yazdığım kitaplarımın isimlerini(rifatserdaroglu.net) adlı sitede bulabilirsiniz.

Yıllardır, ama kitap yazarak, ama binlerce günlük yazı yazarak, toplantı ve konferanslara katılarak,Türk Milletini “Demokrasi düşmanı AKP’ye karşı uyarmaya çalıştım. Yapılması gerekenleri muhalefet partileri dahil anlatmaya çalıştım. Anlatamadım, anlamadılar, anlamak istemediler.

Son olarak “Çoban Ateşi Hareketi” diye bir demokrasi platformu oluşturduk. Anadolu’yu dolaştık.Parti kurma aşamasına geldiğimiz ve kuruluş tarihimizi açıklayacağımız 14 Mart 2020 günü, Pandemi nedeniyle çalışmalarımızı durdurduk.

Gültekin’in, kamuoyuna aktardığı “Yasallık Hareketi” benzerini kurmak, demokratik rejimi “Tek Adam Faşizmine” dönüştürecek AKP’nin önüne, Anayasal çerçevede sadece Türk Milletinden destek alan bir “Demokrasi ve Özgürlükler Birlikteliği” barikatını koymak öncelikli hedefimizdir.
Bu amaçla, Anayasamızın ilk 6 maddesini kafasına ve gönlüne sığdırmış her görüşten vatandaşımızı bu harekete davet ettik.

Sokağa çıkma yasağı sona erdiğinde, derhal Kurucular Kurulunu toplantıya çağırıp, alacağımız kararları sizlerle paylaşacağız…

Aziz Türk Milleti;
Ülkemiz maalesef tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor.
Önümüzdeki günlerde, ciddi ekonomik zorluklar yaşanacak. Pandemi öncesi işi olanlardan işlerini kaybedenlerin oranı %20’dir. Üstelik toplumun %40’ının da çok sıkıntılı ekonomik problemleri vardır.
Demokrasinin yarattığı hoşgörü ve özgürlük ortamından yararlanıp iktidar olan, dıştan kurmalı organize bir hareket, demokrasimizi öldürmek üzeredir.
Zaman-zaman tv’lerde boy gösteren “meczuplar” “Listeler” tesadüf değildir.
İçerde ve dışarda çok sıkışmış bir aile partisi, 15 Temmuz benzeri kurgulanmış bir hareketi her an tekrarlayabilir. Bunu gerçekleştirme güçleri vardır.
Ordu Komuta Heyeti, İstihbarat Kurulumuz, Emniyet Teşkilatımız, Yüksek Yargımız, TBMM bu harekete karşı çıkacak bilinçten ve vatan sevgisinden yoksundur.

AKP-Bahçeli-Perinçek-Tarikat-Cemaat bloğunun karşısına çıkacak, Türk Milletini uyaracak, bunları anayasal çerçeve içine çekebilecek donanımda ve cesarette olması gereken muhalefet partilerden de yoksunuz.Muhalefet Partileri iyi niyetli olabilir. Ama hayal ile yapılan siyaset, yaklaşmakta olan felaketi önleyemez.

Çare, yeniden bir ve bütün olma zamanıdır. Eğer Türk Milletine gerçekler anlatılabilir ve ayağa kaldırılabilirse, bu belaların üstesinden gelebiliriz.
Çoban Ateşi Hareketi Merkez Yönetimi ve Kurucuları, Türk Milletinin hayrına olacak her türlü dayanışmaya açıktır.
AKP-Bahçeli-Perinçek-Tarikat-Cemaat bloğu ancak böyle tarihin derinliklerine gönderilir.

Tarih boyunca çok vatan kaybettik!
En son, Balkanları kaybettik. 6 milyon soydaşımız Balkanlarda soykırıma uğradı.
Gideceğimiz başka vatan kalmadı.
Ya burada demokrat, özgür ve çağdaş Türkiye’de yaşayacağız, ya da bu uğurda öleceğiz?
Başka nasıl anlatılabilir ki? Ben bilemedim!

Sağlık ve başarı dileklerimle 15 Mayıs 2020
Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ