Alexa
Medya Siyaset

Yeliz Koray :Adalete Güveniyorum

Ülkesine aşık, devletine ve milletine bağlı, Atatürk’ün gösterdiği yoldan hiç ayrılmamış biri olarak; çocuklar ölmesin, herkes eşit şartlarda eğitim alsın, tedavi olsun diye… Herkes doysun, barınsın diye, toprağımda ki bir karıncaya bile zarar gelmesin, kimsenin hakkı yenmesin, her zaman kötüler kazanmasın diye yazdım.

Yeliz Koray :Adalete Güveniyorum

Gazeteci Yeliz Koray geçtiğimiz yıl  15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde kaleme aldığı ‘Yerim Destanınızı’ başlıklı yazısıyla tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Kaleme aldığı bu yazı nedeni ile 15 Temmuz 2017 günü gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan Koray, soruşturması devam edene kadar denetimli serbestlikle serbest kalmıştı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasını tamamlayıp geçtiğimiz Aralık ayında Yeliz Koray’ın 5237 sayılı TCK’nın 216/1, 218/1, 53/1-2-3- ve 63. sevk maddeleri kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan cezalandırılması talebi ile iddianamesini hazırlamış ve iddianame mahkeme tarafından kabul edilmişti.

Yarın saat 09:00 Kocaeli 2.Sulh Ceza mahkemesinde görülecek davanın ilk celsesi öncesi haber merkezimize açıklamalarda bulunan Yeliz Koray,suçlamaları kabul etmediğini,yazıyı basın özgürlüğü sınırları çerçevesinde kaleme aldığını “Adalete” güvendiğini   dile getirdi.

Koray geçtiğimiz aralık ayında “Veda Zamanı” başlığıyla kaleme aldığı yazısında “Ülkesine aşık, devletine ve milletine bağlı, Atatürk’ün gösterdiği yoldan hiç ayrılmamış biri olarak; çocuklar ölmesin, herkes eşit şartlarda eğitim alsın, tedavi olsun diye… Herkes doysun, barınsın diye, toprağımda ki bir karıncaya bile zarar gelmesin, kimsenin hakkı yenmesin, her zaman kötüler kazanmasın diye yazdım.” demişti.

Yeliz Koray’ın yazılarını okumak için lütfen tıklayın

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Can Güllük dedi ki:

    Seninleyiz Yeliz Koray! Bu ülke seninle gurur duyuyor

  2. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Çok değerli ve sevgili Yeliz için sayın Can Güllük tarafından dile getirilmiş desteği ve dayanışmayı aynen ve tamamen paylaşıyor, her ikisine de en içten selamlar, sevgiler, saygılar sunuyorum.

  3. Nazile Şanlıtürk Yaşlı dedi ki:

    ‘Hepimiz Yeliz Koray’ız’ yürüyüşleri yapılmalı bu mangal gibi yürek taşıyan kız için.

BİR YORUM YAZ