Alexa
Medya Siyaset

Yusuf Halaçoğlu MHP’ye mi geçiyor?

Yusuf Halaçoğlu MHP’ye mi geçiyor?

Milletvekili seçimlerinde istediği yerden aday gösterilmediği için İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’e sert tepki göstererek istifa eden Yusuf Halaçoğlu’nun MHP’ye geçeceği iddia edildi.

Halaçoğlu kendisine Kayseri 1.sıra milletvekili adaylığı teklif edildiği halde İzmir’den ev almasını ve oğlunun eğitimini burada sürdüreceği bahanesiyle İzmir’den  aday olmakta diretmiş bu nedenle aday listelerinde yer bulamamıştı.

MHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Devlet Bahçeli’nin Yusuf Halaçoğlu ‘nu partiye davet ettiği ve Halaçoğlu’nun da bunu kabul ettiği iddia edildi.

Yerel seçimlerden kısa bir süre önce MHP’ye geçeceği söylenen Yusuf Halaçoğlu’nun İzmir Büyükşehir belediye başkanlığına da aday gösterileceği ortaya atılan iddialar arasında.

İYİ Parti içindeki muhalifler Bahçeli tarafından MHP’ye davet edildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mecliste el öpme tartışmalarıyla gündeme gelen İYİ Parti İstanbul milletvekili Hayati Arkaz’ı MHP’ye davet etti.

Devlet Bahçeli açıklamasında “İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hayati Arkaz el öpme hadisesinden sonra sistemli bir şekilde saldırılara maruz kalmış ve dışlanmıştır” iddiasında bulundu.

İşte Bahçeli’nin o açıklaması :

“En son olarak da İP’in (İYİ Parti) 2. Olağanüstü kurultayında GİK listesinin dışında bırakılmıştır. Değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz ve benzeri durumdaki arkadaşlarımızı yakından takip ediyoruz. MHP olarak öncelikle değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz’ı partimize davet ediyoruz. Kamuoyunun bilgi ve taktirine sunarız.”

Bahçeli’nin davetinden kısa bir süre Hayati Arkaz İYİ Partiden istifa ederek MHP’ye geçti.

Arkaz’ın MHP’ye geçmesinin ardından İYİ Parti’nin TBMM hesabından konuyla ilgili açıklama geldi geldi.

Yapılan açıklamada, “Parti tabanımızda ve kamuoyunda ciddi tepki toplayan İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ın partimizden ayrılması, tabanımızda memnuniyetle karşılanmıştır. Gittiği yerde mutluluklar dileriz..” ifadeleri kullanıldı.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ümit Özdağ sevdalısı dedi ki:

    Keşke Ümit Özdağ ‘da istifa edip MHP’Ye gelse

BİR YORUM YAZ